"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2022 Rgs 26 Santykiai poroje Saulė

1 Atsakymas

Sveiki, Saule,

rašote apie sunkumą išsiskirti su artimu žmogumi. Regis, turite nemažai nuoskaudų ir prisiminimų, tačiau kažkas Jums neleidžia priimti galutinio sprendimo dėl skyrybų.

Jūsų laiške jaučiamos dvejonės, svarstymas dėl išsiskyrimo su mylimu žmogumi. Tokie jausmai visiškai pateisinami ir normalūs – nelengva išsiskirti su žmogumi, kuris tau artimas ir mylimas, su kuriuo praleidai nemažai laiko ir išgyvenai gausybę emocijų.

Skatinu Jus apsvarstyti priežastis, kurios neleidžia Jums išsiskirti su artimu žmogumi. Tai gali būti prieraišumas artimam žmogui, kuris yra priimtinas tenkinančiuose santykiuose. Tačiau jei patiriate nuoskaudas ir santykiai Jus skaudina, reikėtų apsvarstyti prieraišumo prasmę... O galbūt tai baimė ir diskomfortas būti vienai, nemokėjimas išbūti su savimi ir savo jausmais, noras kontroliuoti kitą. Visa tai skatina kopriklausomybę.

Kopriklausomas žmogus yra visiškai susitelkęs į kitą asmenį ir taip paneigia patį save. Tokio žmogaus mintys visuomet yra užimtos kitu: kaip padaryti jo gyvenimą kokybiškesnį, geresnį, saugesnį. Natūralu, kad nelieka vietos sau. Visi asmeniniai jausmai yra paneigiami. Nuolat bandoma suprasti kito jausmus, kaip jis jaučiasi, ir tada savo elgesį derinti. Tokiems žmonėms būdingas gyvenimas be ribų: kitas žmogus yra toks svarbus, kad, norėdami sukontroliuoti jo gyvenimą, jie gali daryti iš esmės bet ką. Jie gyvena du gyvenimus: iš šių dviejų gyvenimų kito žmogaus gyvenimas tampa prioritetu. Iš to kyla ir kitas svarbus kopriklausomybės požymis: begalinis noras sukontroliuoti kitą žmogų. Asmeniniai poreikiai yra nuvertinami, sumenkinami, jie tampa nesvarbūs. Gyvendamas kito žmogaus gyvenimą, asmuo visas savo pastangas, visą savo energiją nukreipia į dalykus, kurių jis pakeisti negali.

Galbūt atpažįstate šioje vietoje save? Tuomet reiktų stabtelti ir gerai apsvarstyti tokio elgesio pasekmes sau pačiai. Ar Jūs jaučiatės pakankamai laiminga ir ar esama situacija Jus tenkina? Ar pakankamai rūpinatės savimi ir skiriate dėmesį sau? Ko tikitės iš artimo žmogaus ir judviejų santykių? Kokią ateitį įsivaizduojate ir kokios norėtumėte? Ko reikėtų atsisakyti, su kokiais iššūkiais susidurti skiriantis su artimu žmogumi? O galbūt dabartinė situacija Jums patogi ir teikia pakankamą komfortą?

Raginu gerai apsvarstyti savo atsakymus į anksčiau pateiktus klausimus. Atradusi galimą priežastį(-is), kurios trukdė atsiskirti nuo artimo žmogaus, galėsite judėti pirmyn ir priimti tinkamą sprendimą savo gerovės link. Jūs vienintelė žinote, koks sprendimas Jums geriausias ir priimtiniausias. Tikiu, kad jį rasite!

O jei visgi prireiktų patarimo ar palaikymo, drąsiai kreipkitės į psichologą, kuris pastiprins ir padės išbūti su stipriais jausmais.

Greita psichologinė pagalba teikiama šiais tel. nr: https://pagalbosmoterimslinija.lt/

Tikiu, kad priimsite geriausią sprendimą sau ir pasirūpinsite savimi!

Sėkmės ir drąsos, Martyna

atsakytas 2022 Spl 1 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų