"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Man 23m, bet jau pavargau nuo pasaulio, nuo draugu, nuo visko, prieš keletą metų nuskendo mano geriausias draugas, buvo sunku, atrodė atsistojau ant kojų, po metų \, vasarą nusižudė kitas draugas, iš pradžiu smerkiau tokį jo poelgi, bet dabar jam pavydžiu, kad taip pasielgė, turėjo daug drąsos, tada sekė skolos, išsiskyrimas su draugę su kuria gyvenome 3metus, dabar iš pirmo žvilgsnio atrodo vėl atsistojau ant kojų, skolos apmažėjo, turiu daug darbo pasiulymų, esu geidžiamas specialistas, bet štai kvietimas į kariuomenę karo Ukrainoje fone, nenoriu to labai, dažnai verkiu, negaliu užmigti, panikos atakos, noriu tiesiog užmigti ir nepabusti. Kaip ir minėjau galvoju apie savižudybę, jau netgi meginau nusižudyti, bet esu nevykelis ir nesugebu nei to.
paklausė 2022 Geg 4 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Labas,

džiugu, jog išdrįsai kreiptis pagalbos ir nori padėti sau! Susidurdami su sunkiais išgyvenimais, patyrimais, tikrai neturėtume likti vieni.

Rašai, jog praėję keleri metai tau buvo ypač nelengvi ir sukėlė daug sunkių emocijų. Artimų draugų netektys, skyrybos su drauge, įsiskolinimas – dideli iššūkiai jauno žmogaus gyvenime. Visgi rašai, jog su jais susitvarkei, įveikei kilusius nesklandumus ir atsistojai ant kojų. Šaunu, jog gauni daug darbo pasiūlymų ir esi geras specialistas. Nepaisant to, jauti nuovargį nuo tave supančios aplinkos (pasaulio, draugų ir kt.). Nuovargis gali rodyti, jog reikia kažko atsisakyti, trumpam atsitraukti tam, kad galėtum pailsėti. Juk poilsis organizmui būtinas.

Jei ne kvietimas į kariuomenę šiuo įtemptu visam pasauliui laikotarpiu, tavo gyvenimas tekėtų ramia vaga. Iš tavo aprašytų reakcijų – panikos atakos, nemiga, mintys apie savižudybę ir bandymai nusižudyti – galima spręsti, jog kariuomenė tau yra visiškai nepriimtina ir kelia stiprią baimę. Žinoma, tokios reakcijos, ypač šiuo vykstančio karo Ukrainoje laikotarpiu, yra suprantamos. Visgi tavo mintys apie savižudybę ir bandymai nusižudyti yra rimtas ir tikriausiai nepateisinamas dalykas. Drąsa mirti niekada nepranoks drąsos gyventi ir tikrai nėra padėties be išeities.

Gyvenime sunkumų ir iššūkių tikriausiai neišvengsime. Mes galime patirti įvairiausius neigiamus jausmus ir išgyvenimus iššūkių keliančiose situacijose, tačiau noriu, kad žinotum, jog visi sunkumai ir problemos yra įveikiami ir išsprendžiami. Tu pats tai įrodei, išgyvendamas savo draugų netektis, o tai taip pat buvo nemažiau stiprūs ir žeidžiantys patyrimai.

Regis, kvietimas į kariuomenę yra dar vienas iššūkis, kurį tikiu tikrai gali įveikti, jei tik norėsi. Visų pirma, turi pats nuspręsti, kas tau kelia tiek daug baimės, nerimo ir nenoro kalbant apie karo tarnybą. Ar tai tik įvykiai Ukrainoje? Juk tai, kas vyksta tikrame kare  tikriausiai skiriasi nuo privalomos karo tarnybos. Be to, į kariuomenę  kviečiami daugelis jaunų žmonių ir tikriausiai ne vienam iš jų tai gali kelti daugiau ar mažiau iššūkių. Taigi nesi tok vienas!

Skatinu įžvelgti bent vieną teigiamą dalyką kalbant apie neigiamas emocijas keliantį objektą, tavo atveju, karo tarnybą. Pavyzdžiui, gali galvoti, jog karo tarnyba bus puiki vieta sustiprinti savo fizines jėgas, valią, ryžtą ir discipliną. Arba – susirasti bendraminčių. Juk kiekvienas iššūkis mums atneša ir naują galimybę, o juos įveikdami tampame dar stipresni. Priešingu atveju – galima galvoti apie karo tarnybos atsisakymą, žinoma, jei yra tokių galimybių.

Taigi pirmyn, nenukabink nosies Esi pakankamai stiprus, jog įveiktum ir šį iššūkį! Tik kai darome tai, kas sunku, mes tampame neįveikiami.

Jei reikia tolesnės psichologinės pagalbos, paramos ar palaikymo, raginu kreiptis šiais telefonų nr.: https://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais/

Išgyvenant savižudiškas mintis negalima likti vienam. Jei šalia nėra artimo žmogaus, su kuriuo norėtum/galėtum pasikalbėti, raginu apsilankyti pas psichologą. Štai keletas nemokamos psichologinės pagalbos kontaktų: https://www.psichologine-pagalba.lt/naudinga-informacija/nemokama-psichologine-pagalba/

Tikiu tavimi, pasitikėk savimi,

Martyna

atsakytas 2022 Geg 6 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų