"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Noriu patarimo kaip pradėt džiaugtis gyvenimu
paklausė 2022 Grd 14 Depresija Viktorija

1 Atsakymas

Laba diena, Viktorija.

Džiaugiuosi, jog kreipėtės į mus.

Savo laiške rašote apie norą pradėti džiaugtis gyvenimu, bet jaučiate, jog džiaugsmo akimirkas apsunkina dabartinės patirtys dėl pašlijusių santykių su vyru, galvojate apie skyrybas, bet tuo pačiu negalite paleisti antrosios pusės. Stengiatės rūpintis savimi, bet jaučiate vidinę baimę, jog galite patirti depresiją.

Viktorija, šiuo metu išgyvenate emociškai sunkų periodą, bandote suprasti, ko norite iš santykių ir ateities, tuo pačiu auginate 4 atžalas, tad visiškai normalu, jog šis gyvenimo etapas nėra lengvas, bet priešingai - reikalaujantis daug vidinių resursų. Jūsų būsena ir nuotaika atitinka esamą situaciją, svarbu, jog su šiomis patirtimis neliktumėt viena, o stengtumėtės dalintis ir toliau ieškotumėt pagalbos, tą daryti jau pradėjote - parašėte laišką mums.

Skyrybų etapas yra vienas didžiausių streso šaltinių, būtent šiuo metu apie skyrybų procesą ir santykius su vyru mąstote kone kiekvieną dieną, tad šios patirtys gali stipriai prisidėti prie to, jog šiandien patirti džiaugsmą ir teigiamas emocijas yra sunku.

Kviečiu Jus, Viktorija, pabandyti įsivaizduoti bendrą ateitį su savo vyru. Duokite sau laiko ir pagalvokite, kaip galėtų atrodyti judviejų ateitis. Ką jaučiate? Kur esate? Apie ką yra jūsų ateitis? Rašote, jog jaučiate baimę paleisti savo antrąją pusę, galiu stengtis suprasti - Jus ir Jūsų  vyrą sieja istorija, vaikai, įvairios patirtys, natūralu, jog kyla noras išsaugoti šį ryšį, bet svarbu savęs paklausti, ko iš savo ateities norite būtent Jūs. Amerikiečių autorė Tara Westover pasakoja, jog kartais į mūsų gyvenimą ateina diena, kai suvokiame, jog yra žmonių, kuriuos galime mylėti, bet tai nereiškia, jog turime kartu su jais gyventi. Šiems žmonėms galime jausti ilgesį kiekvieną dieną, bet viduje džiaugtis, jog išdrįsome su jais atsisveikinti ir jų daugiau nėra mūsų gyvenime. Suprantama, jog šio santykio Jūs nekuriate viena, šalia Jūsų yra antroji pusė, todėl svarbu suprasti, kaip bendrą ateitį matote tiek Jūs, tiek Jūsų vyras, todėl bendras pokalbis galėtų būti prasmingas žingsnis į priekį.

Savo laiške minite, jog stengiatės rūpintis savimi, bet tuo pačiu bijote žodžio depresija. Žymi Lenkų mokslininkė Maria Curie yra pasakiusi - „Gyvenime bijoti nereikia nieko – viską tereikia suprasti. Jūs, Viktorija, rūpinatės savo ateitimi ir gerove, ieškote pagalbos, tai rodo Jūsų norą siekti pokyčių. Viskas, kuo šiandien galite pasirūpinti yra Jūsų asmeninis gyvenimas. Žmogaus smegenys yra itin protingas organas, jos visada ieško įrodymų, kurie galėtų patvirtinti mūsų susikurtą vaizdą apie pasaulį ir asmeninį gyvenimą. Jei ieškosite teiginių ar situacijų, kurios galėtų patvirtinti depresiją, šias situacijas vis dažniau pastebėsite savo gyvenime. Jei stengsitės ieškoti situacijų, nors ir pačių mažiausių, kurios rodytų, jog šiandien turite tiek, kiek Jums reikia ir dėl to esate laiminga, bus daugiau šansų, jog patirsite džiaugsmo akimirkas.

Kad savo gyvenime galėtumėt lengviau ieškoti džiaugsmo apraiškų ir spręsti santykių klausimus, siūlau pagalvoti apie psichoterapinę pagalbą. Kviečiu pasidomėti kognityvine elgesio terapija (KET), šios psichoterapinės mokyklos metodai padeda atpažinti tam tikras schemas, kurios neleidžia patirti džiaugsmo kasdienybėje. Pasitarusi su antrąja puse, galite išmėginti porų terapiją, galbūt tai padėtų suprasti, kokia kryptimi norite judėti toliau. Taip pat galite užmesti akį į  David D. Burns knygą - „Geros nuotaikos vadovas“, tai knyga, kuri be papildomos pagalbos padeda keisti gyvenimą. Nemokamą knygos versiją galite rasti internete arba popierinį variantą - didžiuosiuose knygynuose ir prekybos centruose.

Viktorija, jaučiu Jūsų norą keistis ir judėti į priekį, linkiu sėkmės.

Lukas

atsakytas 2022 Grd 18 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų