"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Rūkantysis teigia, kad šis narkotikas jo neveikia, net gi priešingai padeda aiškiau viską matyti ir suprasti. Bet deja, jis elgiasi impulsyviai, o artimieji kenčia staigias ir dideles jo nuotaikų kaitas, užgauliojimus ir kaltinimus. Griauna savo santykius ir gyvenimą. Ką daryti? Kaip bendrauti? Kaip padėti?
paklausė 2019 Rgs 13 Kita Miglė

1 Atsakymas

Labas Miglė. Labai džiugu, kad nori padėti savo artimui.  Priklausomybė yra liga, kurios gydymas yra ilgas ir gana sudėtingas. Ypatingai sunku yra tuomet kai priklausomas žmogus nepripažįsta, kad serga ir jam reikalinga pagalba. Nes kol žmogus nepripažins, kad jam reikalinga pagalba padėti praktiškai neįmanoma. Tokioje situacijoje įmanoma tik kalbėtis ir tikėtis, kad artimasis supras, kad serga.
Bendraujant su priklausomybę turinčiu žmogumi reikia laikytis mylinčio, tačiau atviro ir konkretaus asmens pozicijos. Reikia ne kaltinti ar bandyti sugėdinti asmenį, nes jis tik užsisklęs savyje ir bandys atsiriboti, o konstatuoti faktus ką pastebi ir kas tau kelia nerimą.
Kalbantis apie "žolės" vartojimą svarbu išklausyti artimojo argumentus, kodėl jis tai daro. Kai jį  išklausysite ramiai paminėkite kokie galimi tokio elgesio padariniai (teistumas, neigiamas vismuonės požiūris į vartojančius, trikdžiai karjerai, psichologinės, sveikatos problemos ir t.t.). Kalbėdama su savimi turėk specialistų sąrašą, kurie galėtų padėti tavo artimui ir paragink į kurį nors kreiptis, padėk užsiregistruoti ar net palydėk pirmą kart pas specialistą.
Jeigu jūsų pokalbiai situacijos nepakeis ir artimasis nepripažins, kad jam reikia gydytis nuo priklausomybės siūlyčiau pagalvoti kas dar iš artimųjų rato galėtų padėti pakalbėti su juo. Gal yra koks nors jam autoritetingas žmogus, kurio nuomonė artimajam svarbi. Svarbiausia visko nelaikyti savyje o kalbėtis, kad artimieji nekentėtų kaip minėjai savo laiške.

Stiprybės Tau
Rasa
atsakytas 2019 Rgs 19 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

476 klausimų
479 atsakymų
9 komentarų
130,141 vartotojų