"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man 17 ir pastaruoju metu tėvas visiškai manęs nesupranta, bandau pasakyti savo nuomonę, bet jam nepatinka, nes galvoja, kad mokslai svarbiau, o ne kokie santykiai, bet aš bijau prarasti savo vaikiną. Aš prisirisau prie jo labai jis irgi. Jam skaudu, kaip dėl manęs man skaudu, tiesiog, kad tėvas su juo elgesį kaip su siuksle, bet mano kiti šeimos nariai kaip mama ir brolis mato, kaip man sunku. Be jo ir tiesiog sunku man visomis prasmėmis, mama mane visada palaikys, žinau ją, bet dėl tėvo tokio dalyko net norisi išeiti iš namų. Kaip spręsti situaciją, kaip nepasiduoti liūdesiui tokios padėties?

paklausė 2020 Kov 15 Depresija Di

1 Atsakymas

Labas. Džiaugiuosi, kad pasitikėjai mumis ir papasakojai savo išgyvenimus. Jei teisingai suprantu iš tavo laiško labiausiai nermauji dėl to, kad gali prarasti savo vaikiną, nes tavo tėvas su juo elgiasi nepagarbiai. O tu vaikino prarasti nenori. Gaila savo laiške nepaminėjai ar tavo vaikinas tavo tėvui iš kart nepatiko ar viskas nuo kažko pasikeitė. Taip pat neaišku kodėl tavo tėvui nepatinka tavo vaikinas.
Jei teisingai supratau, tai iki tol kol susiradai vaikiną santykiai su tėvu buvo geri. Tik dabar, kaip pati teigi, tėvas visai tavęs nesupranta.
Tad visų pirma siūlau pasikalbėti su tėčiu. Tik tai reikia daryti tuomet kai emocijos bus nurimusios ir galėsite ramiai vienas kitą išklausyti. Gerai būtų jei kalbantis būtumėte tik dviese, kad aplinkiniai nesikištų su savo mintimis. Pokalbio metu reiktų pasakyti kaip tu jautiesi, kodėl tau svarbus tas vaikinas, kaip tu jautiesi kai tėtis tavęs nepalaiko ir pan. Be to reikėtų išsiaiškinti kodėl tavo vaikinas nepatinka tėčiui. Savo laiške užsiminei, kad tavo tėvas tvirtina, kad mokslai tau turėtų būti svarbiau nei vaikinas. Gal galėtum pasiteirauti ar tėčio nuomonė apie tavo vaikiną pasikeistų jei dėl to tavo mokslai nenukentėtų, o gal net ir pagerėtų (nes pvz tavo vaikinas tau galėtų pagelbėti mokantis vieną ar kitą dalyką). Nuoširdaus ir ramaus pokalbio metu, manau, pavyktų surasti abiems pusėms priimtinus sprendimus. Nes išėjimas iš namų (apie kurį užsiminei savo laiške, manau, nėra geriausia išeitis  šioje situacijoje) Svarbiausia nereikia prieš pokalbį iš anksto nusiteikti ar būti kategoriškai dėl savo nuomonės.

Sėkmės Tau
Rasa
atsakytas 2020 Kov 15 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų