"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nežinau kaip reaguoti nuolat girdint kaimyno paauglio sūnaus žeminamą. Ar tu debilas? Tavo smegenys supuvę. Kas Tu per žmogus viską daro blogai, niekam tikęs ir t.t. Šeimyna tikrai normali ir vaikais rūpinasi- gal taip elgiasi nes paauglys neklauso ar pan. Viena karta galvoju kad ne mano reikalas ir nesikišti, kaimynas yra karsto būdo - nesupras. Kita diena vėL blogai jaučiuosi nieko nedarydama kai girdžiu žeminant vaiką.
paklausė 2022 Rgp 22 Tėvai ir vaikai anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

Džiaugiuosi Jūsų pilietiškumu ir noru keisti padėtį. Tikiu, jog būti tokios situacijos liudininke nėra lengva, taip pat imtis tam tikrų veiksmų gali būti nedrąsu, bet tą padaryti yra svarbu, jog būtų užkirstas kelias jauno, besiformuojančio asmens, žeminimui ar didesnei nelaimei. Jūsų įvardinti epitetai ir kiti žodžiai, kuriais tėvas apibūdina sūnų, yra žeminantys ir menkinantys žmogaus orumą, toks elgesys laikomas psichologiniu smurtu ir ateityje gali turėti didžiulių pasekmių formuojantis žmogaus asmenybei, elgesiui ir pasaulio suvokimui. Dažnai žmonės įsivaizduoja, jog svarbu imtis veiksmų tada, kai prieš žmogų yra naudojamas fizinis smurtas, bet svarbu atminti, jog tai didelio skirtumo nėra - tiek fizinis, tiek psichologinis smurtas yra žalojantys žmogaus psichiką. Tokio tėvo elgesio pateisinti negalima! Jei sūnus neklauso, tam yra daugybė racionalių ir priimtinų būdų situacijai spręsti, psichologinis smurtas nėra vienas iš pasirinkimų.

Šiandien galite imtis veiksmų, kurių pagalba sustabdysite smurtą kaimynystėje. Vyriausioji socialinė darbuotoja Liudvika Urbanavičienė rekomenduoja išgirdus konfliktą už sienos nieko nelaukti ir kreiptis į policiją: „Jeigu būdami savo namuose girdite neaiškios kilmės triukšmą ir jums kyla įtarimas, kad greta esančiuose namuose – smurto atvejis, reikėtų nieko nelaukiant ir kuo skubiau skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Pareigūnams reikia išsakyti savo nuogąstavimus ir baimę dėl tragedijos, kuri bet kada gali įvykti“. 

Imtis veiksmų kartais gali būti neįprasta ir nedrąsu. Egzistuoja reiškinys pavadinimu liudininko efektas (angl. bystander effect), jis aiškina atsakomybės pasidalinimą pagalbos reikalaujančio atvejo metu, tai gali būti smurtas, asmens sąmonės praradimas ir pan. Aplinkiniai žmonės matydami ar girdėdami pagalbos reikalaujančią situaciją, ją ignoruoja, nes yra įsitikinę, jog pagalbą suteiks kitas asmuo, bet būtent dėl šio efekto pagalbos nesuteikia nei vienas iš aplinkinių žmonių, nes atsakomybę perduoda vieni kitiems. 

Priimdama sprendimą suteikti pagalbą, Jūs pati įgysite ramybę, nes žinosite, jog padarėte viską, kas buvo Jūsų rankose.

„Tu pats turi būti tas pokytis, kurį nori matyti pasaulyje“

Mahatma Gandhi

Linkiu sėkmės.

atsakytas 2022 Rgp 29 Lukas
redaguotas 2022 Rgp 30 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų