"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
kaip reaguoti i "chamus" darbe? kaip reaguoti i kitu komentarus? jeigu paprasciausios pastabos gali emociskai uzgaut, stipriai del to isgyvenu
paklausė 2020 Rgp 18 Stresas Em

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū už pasitikėjimą mumis ir pasidalinimą savo išgyvenimais.  Jei teisingai supratau iš trumpo Jūsų laiško, darbe turite kolegų, kurie nuolat komentuoja Jus ar Jūsų elgesį. O tie komentarai Jus labai žeidžia ir dėl to smarkiai išgyvenate. Be to savo laiške klausiate kaip į juos reaguoti.
Prieš kaip nors reaguojant į komentarus ar pastabas siūlyčiau pagalvoti ar jie objektyvūs(realiai atspindi Jūsų darbą ar elgesį) ar ne.   Gal būt tiesiog kolegos siūlo kažką patobulinti nesiekiant užgauti.  Jeigu komentarai pagal Jūs bus objektyvūs tada spręskite ar į juos atsižvelgsite ir bandysite keisti kažką ar ne. 
Tačiau jei rašote čia, spėju, kad manote, jog komentarai ir pastabos yra ne objektyvios. Todėl šioje situacijoje galiu pasiūlyti pagalvoti apie kelis reagavimo būdus ir pasirinkti sau priimtiniausią:
* pabandyti pasikalbėti su tuo ar tais kolegomis, kurie nuolat komentuoja. Individualaus pokalbio metu reiktų pasakyti, kad toks bendravimo būdas Jums nėra priimtinas ir Jūs norėtumete bendrauti kitaip. Pokalbio metu aiškiai turėtumėt įvardinti kas Jums nepatinka ir ko Jūs norite kažką komentuoja dėl to, jog mato, kad Jūs reaguojate į tai. Todėl nustojus reaguoti į komentarus jiems  bus nebeįdomu komentuoti.
* į komentarus atsakyti tiesiog trumpu konkrečiu žodžiu "gerai". Visiškai nesvarbu ką, kaip, kada ir dėl kokios priežasties jie komentuoja. Tokiu būdu parodant, kad girdite, bet Jums nesvarbi jų nuomonė.
*pasikalbėkite su kitais kolegomis, kurie seniau dirba ir paklauskite jų patarimo. Gal jie jau yra susidūrę su panašiomis situacijomis ir suradę konkrečius sprendimo būdus.

Tikiuosi, kad rasite sau naudinga būdą ir pavyks darbe jaustis gerai!

Sėkmės
Rasa
atsakytas 2020 Rgs 7 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
107,925 vartotojų