"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu santykiuose su vaikinu keturis metus. Patiriu nuolatinį psichologinį smurtą, taip žinau daugelis puls sakyti kodel tada esi su juo, imk ir išeik ir t.t. Na, bet mano gyvenimas nera lengvas ir niekada nebuvo, užaugau tarp alkoholikų, jauna netekau tėčio, prieš dvejus metus atsikrauscius gyventi su vaikinu susirgau nemiga, kuri tęsiasi iki šiol. Na ir visko esmė, kad kenciu, esam jauni, vaiku neturim. Na, o apie smurto pobūdį, tai įžeidinėjimai patys ivairiausi, manes tildymas, negaliu nei žodžio pasakyti, jei pravirkstu, jis nevengia pasisaipyti ir pasijuokti, vadina nesveika, nenormalia, nuteikineja pries mane draugus, rodo nepagarba mano šeimai, neleidzia jokio sprendimo priimt, nuolat kaltina mane, kad yra apribota jo laisvė, nors pati jos neturiu nei kiek, jo arkliukas mano nemiga, toks jausmas kad esu santykiuose paskutinius du metus viena, daug ką siuliau išbandyti, poru psihologa ir pan buvau tik apkaltinta uz tai, kaltinama esu uz absoliučiai viską, net uz tai kad verkiu, na o kaledom nupirkau zaidima porom, tai buvau tokia pazeminta uz tai.. Manau suprantama, kad nesijauciu stipri, kai esu su tokiu traumuojanciu vaikinu, beja, prie kitų jis šilkinis. Tiesiog kvėpuoti sunku bunant salia jo.. Prašau patarimo, pagalbos suprasti padeti ir kaip man padėti sau..

paklausė 2022 Sau 11 Santykiai poroje anonimas

1 Atsakymas

Labas,

Ačiū už atvirą pasidalinimą.

Girdžiu, jog šiuo metu patiri psichologinį smurtą iš savo antrosios pusės. Mini, kad draugas tave tildo, neleidžia kalbėti. Kai tu verki, jis juokiasi, vadina nesveika, nenormalia, nuteikia tave prieš draugus, rodo nepagarbą tavo šeimos narių atžvilgiu, neleidžia priimti sprendimų, jauti nuolatinius kaltinimus dėl antros pusės laisvės apribojimo, nors didžiausią laisvės apribojimą jauti tu. Rašai, jog bandei siūlyti daugybę būdų santykių kokybei gerinti - nuo porų psichologo iki žaidimų poroms, bet vienintelis atsakas, kurį gavai, tai tavo pastangų neįvertinimas ir asmeninis pažeminimas. Mini, jog patirtys tavo pirmoje šeimoje, kurioje užaugai, taip pat nebuvo malonios. Teko augti tarp alkoholikų, anksti patyrei tėčio netektį. Vėliau bandei kurti gražesnį gyvenimą, bet dabar pastebi, jog sunkumų kyla ir dabartiniuose santykiuose. Šiuo metu nesijauti stipri šalia žmogaus, kuris tave žemina, o prie kitų žmonių elgiasi priešingai - „lyg būtų šilkinis“. Paskutinius du metus jautiesi už santykius atsakinga tik tu, šalia antros pusės jauti baimę net kvėpuoti. Bandai suprasti, kaip turėtum pasielgti.

Ačiū, kad kreipiesi ir ieškai pagalbos. Galiu tik įsivaizduoti, jog nėra lengva gyventi santykiuose, kuriuose kiekvieną dieną tenka patirti sisteminį psichologinį smurtą iš žmogaus, kuris turėtų teikti paramą, saugumą bei meilę. Girdžiu, jog įvairiomis pastangomis bandai pakeisti šį, tau brangų, žmogų, bet kartais vienintelis žmogus, kurį mes iš tikrųjų galime pakeisti, esame mes patys. Suprantu, patikėti savo jėgomis ne visada yra paprasta, dažnai žmonės įpranta gyventi santykiuose, kuriuos matė savo pirmoje šeimoje, kartais tai būna nesveiki bei emociniu ir fiziniu smurtu paremti santykiai. Tiek moterys, tiek vyrai prie to prisitaiko, tampa sunku patikėti, jog egzistuoja santykiai, kurie gali būti grįsti meile ir pagarba. Atmink, jog kiekvienas iš mūsų esame verti sveikų ir lygiaverčių santykių su kitais žmonėmis. Taip pat santykiuose yra labai svarbi komunikacija, turi aiškiai įvardinti tai, kaip tu jautiesi, antra pusė privalo išgirsti, jog tu jautiesi blogai, kai esi žeminama ir menkinama. Svarbu nubrėžti ribas, kad žmogus galėtų suprasti - tu ne daiktas su kuriuo galima elgtis taip, kaip jam patinka.

Noriu tavęs paprašyti užduoti sau paprastą klausimą - kokią kainą aš moku už šiuos santykius? Atsakyk sau, ką už buvimą su šiuo žmogumi turi paaukoti - asmeninę laimę, buvimą savimi, džiaugsmą, gerą savijautą? Atsakiusi į šį klausimą suprasi, ar ši, judviejų sąjunga, yra verta šios kainos. Savo draugui siūlei porų terapiją, jis šios minties nepalaikė, bet tai nereiškia, jog turi atsisakyti šios idėjos, siūlau apgalvoti galimybę į individualią terapiją užsirašyti tau, tai būtų pirmas žingsnis pokyčių link. Kartu su specialisto pagalba galėtumėte ieškoti alternatyvų naujiems pokyčiams tavo gyvenime. Taip pat, jei jaustum, jog skubiai nori pasikalbėti su žmogumi, kuris galėtų tave išklausyti, rekomenduoju kreiptis į Pagalbos moterims liniją: 8 800 66366, kur dirba profesionalai, galintys padėti įvairiose gyvenimo situacijose.

Kovoti už savo asmeninę laimę ne visada lengva, bet paklausk savęs, ar ir po penkių metų norėtum rašyti tokį patį laišką.

Tavyje glūdi stiprybė, esi verta pagarbos ir meilės, linkiu sėkmės!

atsakytas 2022 Sau 15 Lukas
redaguotas 2022 Sau 15 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų