"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu suaugusi mergina, neturiu savo namų, gyvenu pas tėvus. Buvau išėjusi iš namų, bandžiau gyventi viena, bet vienai gyvenimas liūdnas, ima pyktis, depresija. Visa problema - girtaujantis šeimoje tevas. Su mama patiriam psichologinį emocinį stresą. Mama nesiskiria, o jis nesigydo. Veja mane iš namų, kaip elgtis tokioje situacijoje?

paklausė 2020 Kov 15 Tėvai ir vaikai

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū už pasitikėjimą mumis ir pasidalinimą savo išgyvenimais. Kaip suprantu esate pasimetusi, nes gyvendama su tėvais jaučiate psichologinį ir emocinį stresą, o gyvendama atskirai jaučiate liūdesį ir ima pyktis. Jei teisingai supratau tai nei vienas, nei kitas gyvenimas Jums nėra priimtinas, todėl ir kreipėtės į mus.

Situacija kebli, o Jūsų laiškas gana trumpas. Tam, kad būtų galima patarti trūksta atsakymų į klausimus: kiek laiko tėvas Jūsų geria ir kaip dažnai Jus veja iš namų? Ką tuomet darote Jūs? Ką daro Jūsų mama? Kada buvote išėjusi gyventi atskirai? Dėl ko gyvenant Jums būna liūdna? Kas sukėlė Jūsų pyktį? Kaip nusprendėte vėl grįžti gyventi namo? Ar iki šiol ieškojote pagalbos? 

Nežinant atsakymų į šiuos klausimus labai sunku ką nors patarti. 

Savo laiške minite, kad nei tėvas, nei mama esamos situacijos keisti nenori. Tad visi pokyčiai galimi tik su Jumis, nes kad ir kiek mes norėtume kitų nepakeisime.  

Tam, kad būtų paprasčiau susigautyti kylančiuose išgyvenimuose siūlau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą. Gyvo pokalbio metu jis sužinotų daugiau informacijos iš Jūsų ir kartu galėtumėt pasirinkti Jums labiausiai tinkančią išeitį iš susidariusios situacijos. Kita galimybė yra paieškoti savo mieste veikiančios suaugusių alkoholikų vaikų grupės ir pradėti ją lankyti. Ir taip dalinantis savo patyrimais su kitais panašius išgyvenimus patyrusiais asmenimis ieškoti  išeities iš susidariusios situacijos. Čia rasite daugiau informacijos apie šias grupes skirtinguose miestuose ir net internete vykstančius susirinkimus 

Stiprybės Jums 

Rasa

atsakytas 2020 Kov 15 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,110 vartotojų