"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Koks teisingas elgesys? Kaip užsitarnauti pagarbą?
paklausė 2019 Lap 21 Tėvai ir vaikai Jūratė

1 Atsakymas

Sveiki Jūrate. Ačiū, kad pasitikite mumis ir pasidalinote savo sunkumais. Iš trumpo Jūsų laiško truputį sunku suprasti ar priešiškumą ir ignoravimą Jūs jaučiate iš savo vaiko ar iš draugo sūnaus. Visgi jei teisingai suprantu sunkumų kyla bendraujant su savo vaiku. Labai norėčiau pateikti Jums vieną konkretų atsakymą kaip reikėtų elgtis, kad užsitarnauti pagarbą, bet dėja negaliu. Tai priklauso nuo daugybės individualių žmonių savybių.
Tačiau bandant panaikinti atsiradusius sunkumus bendraujant su vaiku visų pirma siūlyčiau pagalvoti apie pokalbį su juo. Pasitaikius progai kai esate dviese pasakykite vaikui, kad labai jį mylite, kad jis jums labai brangus, bet paskutiniu metu  pastebite pasikeitimus jo elgesyje, pasakykite kaip dėl tokio elgesio Jūs jaučiatės, pasakykite kokio bendravimo norite. Paklauskite  ko vaikas norėtų iš Jūsų, kad neliktų to priešiškumo. Šioje vietoje manau, svarbu yra racionaliai įvertinti vaiko norus, kad nebūtų taip, kad jam pataikaujate ir nusileidžiate. Idealiu atveju šioje vietoje surandate abiems tinkamą bendravimo būdą, kad nebūtų ignoravimų ir priešiškumo.
Tikėtina, kad priešiškumas ir ignoravimas atsirado dėl to, kad atsiradus naujam draugui vaikas gauna mažiau dėmesio, todėl galėtų būti naudinga paskirti laiką, kurio metu visą savo dėmesį Jūs skirtumėte tik savo vaikui. Pvz. kartą per savaitę eitumėte pasivaikščioti, atsigertumėte arbatos, kažką kartu pagamintumėte ir t.t.

Tolesni veiksmai turėtų priklausyti nuo šio pakalbio.

Sėkmės ir stiprybės įveikiant sunkumus.

Rasa
atsakytas 2019 Lap 27 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų