"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu emocineje duobėje... Nežinau kaip elgtis. Kaip sau padėti tai išgyventi. Kai vyras melavo apie turimą vaika nuo pat pažinties dienos, sugyenom ir kurem šeima, turim vaikų. Dabar sužinojus apie jo pirmąjį vaiką nuo kitos moters dar prieš mus, man šokas. Jaučiuosi pažeminta, sutryptomis vertybėmis, kurias puoselėjau šeimoje ir gyvenime. Vyru nebepasitikiu, atrodo jog kaskart kažką sakydamas meluoja, meluoja kur eina, būna ir pan... Ar įmanoma išvis padėti sau emociškai suvokti kas įvyko ir toliau vyks gyvenime, negriaunant savo šeimos ar visgi tokioje situacijoje neverta stengtis išlaikyti šeimos ir stengtis tik dėl savo emocinės būsenos, nes emocijos nekontroliuojamos.  Esu įtikinta vyro tiek kad tai mano problema, jog nesusitaikau su tuo, laiko praėjo nedaug, kai sužinojau, bet kuo ilgiau gyvenu tuo blogiau jaučiuosi. .. man tai skamba, kad jam tai būtų normalu ir reikia gyventi kaip iki šiol nieko nežinant, o man visas gyvenimas persivertė aukštyn kojomis...

paklausė 2023 Sau 15 Santykiai poroje Vienas

1 Atsakymas

Laba diena,

Ačiū, jog kreipiatės ir ieškote atsakymų.

Savo laiške rašote, jog neseniai sužinojote, jog Jūsų vyras melavo apie turimą vaiką iš ankstesnių santykių. Girdžiu, jog ši žinia Jums sukėlė šoko būseną, jaučiate pažeminimą, negalite pasitikėti vyru, tikite, jog kiekvieną kartą, kai antroji pusė kalba, jis gali meluoti. Jūsų įvardintoje situacijoje išgyventi tokius jausmus yra visiškai normalu, Jus pasiekė žinia apie ilgai slėptą vyro praeitį, natūralu, jog reikės daugiau laiko, kol pilnai priimsite šią naujieną. Tuo pačiu džiaugiuosi Jūsų drąsa, jog jau dabar nelaikote šių išgyvenimų savyje, o dalinatės ir ieškote pagalbos. 

Kiekvienas asmuo turi tam tikras išmoktas schemas ir elgesio modelius, kurie padeda veikti ir komunikuoti šiame gyvenime. Šios schemos ne visada būna efektyvios, bet dažniausiai žmonės elgiasi taip, kaip yra išmokę. Jūsų vyras aprašytoje situacijoje elgėsi taip, kaip tą akimirką jam atrodė geriausiai, jis priėmė šį sprendimą, nes tikėjo, jog gali apsaugoti save ir savo naujus santykius. Būtent tuo santykių kūrimas ir yra ypatingas, nes jų metu, du žmonės, užaugę skirtingose aplinkose, išgyvenę skirtingą patirtį, turėdami įvairialypes asmenybes, bando kurti bendrą gyvenimą. Natūralu, jog šiame procese, dėl įvairių skirtumų, gali kilti konfliktų ir išbandymų. Galbūt Jūs savo gyvenime vertybe laikote tiesą, o jūsų vyras - ramybę, dėl šių skirtingų požiūrio taškų, priimti kito realybę tampa sunku, nes ji neatitinka asmeninio požiūrio, dėl to kyla konfliktas, nusivylimo, nepasitikėjimo ir nepasitenkinimo jausmai. Šiandien svarbu analizuoti tai, ką galite padaryti būtent šioje situacijoje. Praeities pakeisti nei Jūs, nei Jūsų vyras negalite. Viskas, ką galite padaryti šiandien, tai stengtis išbūti dabartyje ir priimti ateičiai naudingus sprendimus. Prasminga pradėti nuo bendro pokalbio. Bendraujant su antrąja puse, svarbu jo priimto sprendimo nekaltinti ir nesmerkti, o pabandyti suprasti, kas lėmė tokius vyro žingsnius. Taip pat svarbu, jog aiškiai ir ramiai antrajai pusei iškomunikuotumėt, kaip jaučiatės Jūs, papasakokite, kokias emocijas ši situacija kelia Jums. Taip pat svarbu suprasti, jog Jūs nesate kalta dėl vyro priimtų sprendimų, Jūs esate atsakinga tik už savo sprendimus ir reakcijas. Pabandykite užduoti sau kelis klausimus - ką iš tikrųjų jaučiate šiam žmogui? Ar jį vis dar mylite? Ar galite jam atleisti? Kokią ateitį matote kartu? Atsakymams gali prireikti laiko ir tai yra normalu, išbūkite šiuose klausimuose ir kylančiuose atsakymuose, pajuskite, kokiomis akimirkomis, su kokiais atsakymais, jaučiatės geriausiai.

Kad geriau suprastumėt, kokia kryptimi norite judėti toliau, būtų naudinga apsvarstyti įvairių specialistų pagalbą. Galite išbandyti asmeninę, grupinę arba porų psichoterapiją. Pagalvokite, kas šioje situacijoje Jums geriausiai galėtų padėti - asmeninis pokalbis individualioje psichoterapijoje tarp Jūsų ir psichologo? O galbūt darbas psichoterapinėje grupėje? Grupėje vykstantys procesai dažnai leidžia dalyviams pamatyti, jog jie nėra vieni su savo problema, pasirodo, jog panašią patirtį išgyvena ir daugiau žmonių, galbūt tai padėtų į dabartinį gyvenimo etapą pažvelgti naujai, o grupės nariai ir specialistas galėtų suteikti naudingų įžvalgų. Ir trečiasis variantas - porų psichoterapija - galbūt jaučiate norą dabartinę situaciją analizuoti kartu su antrąja puse, šis pasirinkimas galėtų būti naudingas tiek Jums, tiek Jūsų vyrui, galėtumėt abu moktis suprasti, kodėl skirtingai reaguojate į tą pačią situaciją, taip pat porų psichoterapijoje pastangas sutelktumėte siekiant bendro tikslo.

Jei jausite kylantį norą pasikalbėti, visada galite kreiptis žemiau nurodytu telefono numeriu:

Moterų linija - +370 800 66366 - pokalbiai teikiami visą parą.

Linkiu sėkmės.

Lukas

atsakytas 2023 Sau 29 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų