"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Labai dažnai nemoku kontroliuoti ašarų ir nervų. Kaip išmokti suvaldyti visas emocijas?

paklausė 2020 Vas 1 Stresas .

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū, kad pasitiki mumis ir pasidalinai savo sunkumais.
Emocijos yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kiekvieną akimirką mes reaguojame teigiamomis arba neigiamomis emocijomis. Kiekviena emocija siunčia tam tikrą signalą žmogui, todėl norint kontroliuoti kylančias emocijas reikia suprasti kokią žinutę jos siunčia.
Savo laiške mini, kad dažnai nemoki kontroliuoti savo ašarų ir nervų. Bet jei teisingai supratau tai būna situacijų kai sugebi kontroliuoti savo ašaras ir nervus. Todėl visų pirma siūlyčiau apgalvoti kuo skiriasi situacijos, kuriose sugebi sukontroliuoti kylančias emocijas, o kuriose ne. Tam, kad geriau būtų galima tai padaryti siūlyčiau pagalvoti apie dienoraščio rašymą. Kiekvieną dieną aprašytum ką nuveikei, kaip jauteisi, kaip susidorojai su kylančiais jausmais. Po kelių savaičių perskaičius savo dienoraščio įrašus galėtum paieškoti kokių nors dėsningumų. Gal būt kažkokie pasikartojantys įvykiai ar pasakymai sukelia neigiamas emocijas, kurių kontroliuoti nepavyksta. Tuomet reiktų bandyti keisti tuos įvykius. Gal atrasi kokios detalės gali lemti jog pavyksta susidoroti su kylančiomis emocijomis ir tai galėtum pabandyt taikyti dažniau.
Jei vienai pačiai sunku atrasti dėsningumus ar koreguoti esamą situaciją siūlyčiau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą. Gyvo pokalbio metu jis padėtų susigautyti kylančiose emocijose ir padėtų surasti tau labiausiai tinkantį būdą bent kiek daugiau valdyti savo emocijas.

Svarbiausia nesustoti ieškoti pagalbos ir norėti pakeisti esamą situaciją.

Sėkmės Tau
Rasa
atsakytas 2020 Vas 8 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

551 klausimų
553 atsakymų
10 komentarų
169,340 vartotojų