"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jau metus lankau online mokyklą iš esmės mokykla nėra bloga , bet aš į ją ėjau tik todėl, nes nepatekau į norimą mokyklą . Ankščiau problemų su pamokomis neturėjau mano vidurkis būdavo apie 9,3 , bet šiais metais mano pažymiai ženkliai nukrito  dabar mano vidurkis 6,3 , atsirado keista baimė žmonių išeinat į lauką , panikos atakos . Visi mano draugai išėjo į normalias mokyklas ir susirado naujų draugų o aš likau viena . Nepaisant to man dingo visas noras mokytis , aš praleidinėju pamokas , mokytojų nei karto neprašiau pagalbos ,nes man baisu kalbėti su naujais žmonėmis , tiesa sakant man net bjauru pagalvojus kokia neatsakinga ir nerūpestinga pasidariau per vienerius metus .

Mokyklos taip pat tikriausiai negalėsiu pakeisti dėl savo blogų pažymių , aš labai ilgai norėjau patekti į tą mokyklą bet viską pati sugadinau dėl savo neatsakingumo. Dabar nebematau kitos išeities.

paklausė 2022 Bir 22 Stresas Gustė

1 Atsakymas

Sveika, ačiū, kad rašai ir daliniesi savo išgyvenimais bei jausmais. Rašai, jog anksčiau problemų su pamokomis ir pažymiais neturėjai,  pažymių vidurkis buvo aukštas, tačiau šiuo metu pažymiai suprastėjo, kaip pati manai, kas galėjo lemti  prastesnius pažymius? Taip pat rašai, kad visi Tavo draugai išėjo į (kaip pati įvardini  normalias mokyklas), susirado naujų draugų o pati likai viena. Ir kas vis dėl to yra ``normali`` ir ``nenormali`` mokykla? Manau, normalumą patikrinti galima tik  statistikoje, ir tik duomenis, - visa kitą nereikėtų taip griežtai vertinti ir kategorizuoti. :) Niekada nelygink savęs su kitais, Tu esu tokia unikali ir vienintelė! Tavo kelias - taip pat.  Kaip suprantu iš Tavo laiško, jaučiamas savęs nuvertinimas, ir nepasitikėjimas savo jėgomis. Tačiau su įdėtu darbu, pastangomis, kitų pagalba -  to galima išmokti ir stiprinti. Susirasti naujų draugų, net neabejoju, gali ir Tu. Ir jie nebūtinai turi būti iš mokyklos. Nauja mėgstama veikla, laisvalaikis, hobiai - gali atnešti į gyvenimą naujų puikių pažinčių ir sielai artimų bičiulių, taip pat, siūlyčiau išmėginti savanoriavimą mėgstamoje veikloje, tai padeda nukreipti mintis kitur, realizuoti save, išmėginti save per veiklą ir jaustis reikalingai.
Rašai, kad mokytojų pagalbos neprašai, o kodėl nepamėginus? Manau, kad tikrai atsiras tokių, kurie nuoširdžiai ir su rūpesčiu norės pagelbėti. Suprantu, kad su naujais žmonėmis kalbėti gali būti nedrąsu, kelti nerimo, bet pamėgink sau atsakyti į klausimą, o kas blogiausio gali atsitikti, jei pamėginsi?  Galbūt su papildoma pagalba ir pažymiai pagerėtų? Pamokų praleidimas, manau gali būti susijęs su baimėmis ir neišspręstomis vidinėmis problemomis. Kartais, tikrai daug paprasčiau pabėgti nuo to, ko bijai, praleisti pamokas, vengti žmonių, atsiriboti, - tačiau, gal vertėtų susidurti su savo baimėmis, pažiūrėti joms į akis ir pasakyti: Aš galiu! Aš stipri! Aš tai padarysiu! (gali pasipraktikuoti žiūrėdama į save veidrodyje). Ir tai nereiškia, kad lengva imti ir nustoti bijoti, kad pavyks iš pirmo karto, - bet tai reiškia, kad net bijodama Tu gali tai padaryti! O sekančius kartus bus vis drąsiau ir drąsiau. Tik turi patikėti savimi. (``Visada atrodo neįmanoma, kol tai nepadaroma``)  :)
Galvojant apie ateitį, mokslus, - pamėgink sau atsakyti, koks yra Tavo tikslas? Ateities svajonė? Kai apie tai galvosi, bus lengviau ir to siekti, rasti motyvacijos,  bei būdus kaip link to pro truputį artėti. Ir patikėk, niekada nėra vėlu kažką keisti, tik nesmerk savęs dėl to kas ir kaip buvo vakar. Galvok ką būtent nuo šiandienos gali padaryti kitaip. Atsakingumas - taip pat  išsiugdoma savybė :) Išeitis visada yra! Tik nepamiršk patikrinti visų langų ir durų. 
Galvok apie save taip, kad Tavo gyvenimas tik prasideda. Ir koks jis bus, bei kaip jį susikursi - labiausiai priklauso nuo Tavęs pačios.
Dar vienas svarbus dalykas, - pažymiai - Tavęs neapsprendžia, jie neparodo kokia Tu esi asmenybė, neapsprendžia Tavo vertingumo kaip žmogaus. Taip, šiai dienai, jie svarbūs mokslų prasme, o po penkerių, dešimties metų?
Su panikos atakomis dirba specialistai psichologai,  psichoterapeutai. Galima apsilankyti psichikos sveikatos centre, arba privačiai ir paieškoti Tau tinkamo žmogaus pagalbos. Jie taip pat padeda rasti vidinės stiprybės įveikti sunkumus, atrasti būdus kaip labiau pasitikėti savimi...
Jei jausi poreikį,- čia pagalbos galit sulaukti greitai ir visą parą.
Jaunimo linija 8800 28888 (visą parą)
Vilties linija: 116 123 (visą parą)

Tikiu Tavimi, ir linkiu drąsos, pasitikėjimo savimi, tikėjimo savo jėgomis ir savo verte (primenu, kad esi labai vertinga!) Sėkmės, Ingrida

atsakytas 2022 Bir 26 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

551 klausimų
553 atsakymų
10 komentarų
169,340 vartotojų