"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2019 Sau 3 Stresas Tomas

1 Atsakymas

Laba dienelė, Tomai,

ačiū Tau už klausimą. Puiku kad apsisprendei, ir uždavei jį. Tai rodo, kad esi stiprus ir protingas žmogus..

Atleisk, kad nesiūlysiu Tau mokyklos alternatyvų. Tikrai nesiūlysiu neiti į mokyklą. Nes - Tu gali, mes tikime, gali nueiti, išmokti, pabendrauti su draugais, gauti diplomą, įgyti žinių ir pasirengti ateičiai. 

Būtų įdomu sužinoti daugiau, - ar mokykloje vyksta patyčios? Ar Tau nesiseka mokytis? Ar pykstiesi su mokytojais?.

Bet kuriuo atveju išeitis yra.. Tu gali nueiti pasikalbėti pas mokyklos psichologe ar socialine pedagoge, mokytoja, kuria pasitiki ar kitu geru žmogumi. Gali pasipasakoti šiems žmonėms, ir jie tikrai Tave palaikys. Svarbu yra pasitikėti savimi, ir turėti su kuo aptarti mokyklines temas. Tu gali skambinti į Vaikų (116 111) ar Jaunimo (8 800 28888) Liniją, bendrauti su draugais ir tėvais. 

Jei Tavo mokykloje išties yra labai negera būti, gal tuomet išeitis bus pereiti į kitą mokyklą, arba profesinio rengimo centrą? Pasitarkite su tėveliais ar globėjais, su specialistais.. Drauge nuspręsti - lengviau. 

Taip, mokykla yra stresas, darbas taip pat. Savanorystė yra stresas, kaip juo gali būti ir laisvalaikis. Kuo dažniau nueisi į mokyklą, būrelį ar darbą, tuo lengviau Tau bus įprasti prie aplinkos, tvarkos ir režimo. Na, taip jau yra surėdyta, kad mes mokomės, atliekam užduotis, gauname įvertinimus. Vėliau einame į darbą ir kuriame šeimas.

Svarbu, kad visa tai nebūtų toks jau labai didelis stresas. Pagalvokime, kas padėtų Tau atsipalaiduoti? Galbūt pasivaikščiojimai, ramūs filmai, animacija, piešimas, sportas, baseinas, skaitymas, tykus pasibuvimas su draugais, sausainių kepimas, žaidimas su žaislais ar kokie kiti dalykai? Neabejoju, jog drauge su artimaisiais rasi išeitis, kaip atsiskaityti nebaigtus darbus, rasti motyvacijos mokytis toliau, vystyti draugystes ir kurti turiningą laisvalaikį. 

Žinau, kad būna abejonių.. Juk tai normalu. Mes visi abejojame - savimi, kitais, pasauliu, knygomis, draugais ir filmais. Labai gerai yra turėti savo "Ramybės oazę", kur gali pasislėpti nuo viso pasaulio, apmąstyti situacijas, jausmus, sprendimus, pamiršti nuoskaudas ir pasvajoti. Kažkam tai - sporto salė, kitam - dienoraščio lapai, trečiam - pokalbiai su artimaisiais. Linkiu įsigilinus atrasti savo "Ramybės oazę", ir laikas nuo laiko ten sugrįžti. Jei tokios dar neradai, - puiku, Nauji Metai yra nuostabus metas atrasti, kas teikia Tau džiaugsmą. Bibliotekos, kavinės, būreliai, piešimo prekių parduotuvės, visa tai laukia Tavęs. Pasaulis yra gražus, spalvingas, įdomus, ir jis - Tavo. Bus akimirkų, kai būsi pavargęs, nusiminęs, liūdnas ar piktas. Bet vėliau visa praeis, ir vėl grįš giedra nuotaika. 

Jei labai sunku, ir tiesiog nebegali išlipti iš lovos, geriausia būtų neuždelsti, ir jau dabar kreiptis į poliklinikos/privatų psichologą ar psichiatrą. Patikėki savimi! Mes jau tikime! Būk savimi, mokykis kol turi galimybę, džiaukis kiekviena akimirka, ir nepamiršk pailsėti nuo įspūdžių bei žinių gausos!! Sėkmės Tau, ramios ir laimingos žiemos!

Inga P.

atsakytas 2019 Sau 14 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

497 klausimų
500 atsakymų
9 komentarų
142,441 vartotojų