"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Sau 16 Stresas Kamilė17

1 Atsakymas

Sveika,

Tavo klausimas trumpas ir labai konkretus, todėl aš irgi pamėginsiu atsakyti trumpai ir aiškiai. Suprantu, kad nespėji atlikti namų darbų (o galbūt spėji, bet bandymas viską atlikti ir nieko nepalikti tau kelia stresą) ir dėl to jauti nepasitenkinimą. Taip, pirmiausia mintys nukrypsta į mokytojus, kurie tuos namų darbus skiria. Bet čia svarbu nepamiršti, kad mokytojai yra tik švietimo sistemos dalis ir jų darbas yra stengtis užtikrinti, kad mokiniai išmoktų tai, kas numatyta ugdymo plane, bei kad įgytų tam tikrų įgūdžių. O visam tam pasiekti neužtenka tik pamokų laiko.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad tiek mokiniai gauna namų darbus, tiek mokytojai – jie ilgiau pasilieka mokykloje arba darbo parsineša į namus. Tad norėčiau, kad į šią situaciją pažvelgtum kiek plačiau ir suprastum, kodėl mokytojai skiria namų darbus.

Ką šioje situacijoje gali daryti pati? Taikyti tradicinę ir labai veiksmingą laiko planavimo strategiją. Iš anksto susiplanuok dienas taip, kad galėtum skirti pakankamai laiko namų darbų ruošimui. Galbūt dalį namų darbų gali atlikti ilgosios pertraukos metu arba esant laisvai pamokai. Svarbu gebėti lanksčiai pažvelgti į aplinkybes ir jas paversti sau palankiomis. Taip pat įvertink savo laisvalaikį. Galbūt dalį jo gali skirti namų darbų ruošimui. Kadangi nežinau Tavo kasdienės rutinos, tegaliu teikti abstrakčius pasiūlymus.

Kitas dalykas – streso valdymas. Mūsų tinklalapyje yra ne vienas straipsnis apie tai, kaip galima valdyti stresą, kaip sau padėti atsidūrus tokiose situacijose, kurios kelia stresą, tad skatinu paskaitinėti.  O apskritai, linkiu daugiau pasitikėti savimi. Susikurk galingą frazę, kurią kartotum kasdien kaip mantrą ir taip ir po truputį įtikėtum, kad gali suspėti, nes Tu tikrai GALI padaryti visus namų darbus („Tu Gali“ yra daugumos motyvacinių kalbų pagrindas).

Kantrybės ir stiprybės,

Odeta

atsakytas 2018 Sau 17 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų