"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Neužmiegu naktimis, nuolatinė baimė, kad mirsiu nuo širdies smūgio, net jaučiu visus simptomus.
paklausė 2020 Grd 16 Stresas Erika

1 Atsakymas

Laba diena,

Tai, ką Jūs parašėte trumpai, man panašu į nerimo priepuolius, kurie gali būti ir panikos atakomis. Nerimo priepuoliai žmogų dažniausiai aplanko staiga, lyg griaustinis iš giedro dangaus – labai netikėtai, tarsi iš niekur. Tuo metu žmones apima siaubinga baimė, atrodo, kad gali mirti. Atrodo, kad tuoj kažkas atsitiks – sustos širdis, neteksi sąmonės.

Nerimo sutrikimai yra dažni. Kūniškai ir emociškai jie labai nemalonūs juos patiriantiems ir gali kurį laiką paveikti gyvenimo kokybę. Staigus nerimo priepuolis labai išgąsdina, ir gali atrodyti, kad tuoj išprotėsi ar sustos širdis, tačiau jų metu niekas nemiršta ir neišprotėja. Priešingai – panikos priepuolius patiriantys žmonės gyvenime dažnai geba susivaldyti, yra stiprūs, atsakingi, įpratę pakelti didžiulius krūvius.

            Nerimą dažniausiai sukelia užgniaužti ir neįsisąmoninti jausmai. Kai kyla nerimas, išgyvenama baimė. Dažnai tai būna prieštaringi it labai stiprūs išgyvenimai, kuriuos pačiam žmogui suprasti sunku. Keisti fiziologiniai pojūčiai yra psichinės įtampos rezultatas. Kai psichikoje vyrauja sudėtingi ir prieštaringi išgyvenimai, organizmas permeta juos į kūną – atsiranda nemalonių pojūčių ir simptomų.

Šie sutrikimai dažniausiai yra emocinių vidinių konfliktų, stresinių situacijų rezultatas. Kol žmogus jaučia tik nerimo simptomus ir dar nėra pradėjęs vengti daugybės vietų, kuriose baiminasi tą nerimą pajusti, įveikti nerimo sutrikimą yra gerokai lengviau. Atsiradus nerimo simptomams patariama ieškotis psichoterapinės pagalbos ir ieškoti problemos priežasčių, o ne delsti ir kęsti baimę, nes vėliau gali tik pablogėti gyvenimo kokybė (kartais net būna baugu kelti koją iš namų), imama baimintis, kad sergi kokia nors sunkia liga.

            Kartais nerimo simptomus galima pagydyti medikamentais, tačiau kaip žinome, vaistai gydo simptomą, o ne priežastis. Todėl ne visada vien medikamentinis gydymas gali padėti. Nerimo sutrikimai nėra lėtinė liga ir jie neturi tęstis visą gyvenimą. Nerimo sutrikimo gydymo prognozės yra geros, todėl kartais būna apmaudu sužinojus, kad žmonės kamuojasi daug metų, kol ryžtasi ieškoti pagalbos. Psichoterapijos, kaip metodo gydyti nerimo sutrikimus veiksmingumą patvirtina ir mokslas, ir praktika. Tokio gydymo prognozės yra palankios ir sėkmingai žmonėms pavyksta įveikti nerimo simptomus.
atsakytas 2020 Grd 21 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų