Atėjo laikas stoti už savojo gyvenimo vairo: laimė ar skausmas, džiaugsmas ar liūdesys? Renkiesi TU

Laimė ar skausmas, džiaugsmas ar liūdesys? Laimė ar skausmas, džiaugsmas ar liūdesys?

Vėl darbų milijonas. Vėl jauti kylantį nerimą. Nusivylimas, besislepiantis už kampo, jau laukia, o pesimistiška nuotaika ne dažnas svečias, o nuolatinis gyventojas. Pažįstama situacija? Ką daryti, jog pagaliau pajustum vidinį pasitenkinimą ir pradėtum gyventi tokį gyvenimą, kokio visada norėjai?

Atsakomybė – tavo reikalas

Dažnai kai kas nors nesiseka permetame atsakomybę ir kaltiname kitus – tai aplinką, nes mat susiklostė taip jau aplinkybės, tai žmones – jis laimingesnis, atkaklesnis, sėkmingesnis ir visoks kitoks „-esnis“. Taip itin lengvai nė piršto nekrustelėję nurašom save ir nusikratom atsakomybe. Bet stop stop stop..! Kas čia dabar? Nuo kada aplinkybės ir kiti žmonės yra atsakingi už tavąją laimę? Tu ką, koks loterijos bilietas, kai kada sėkmingas, o dažniausiu atveju – ne? Mielasis, pasakysiu tau dabar galbūt skaudžią tiesą, tačiau daugiau slėpti to nebegaliu: TIK TU PATS ESI SAVOJO GYVENIMO KAPITONAS. Tad išaušo diena, kuomet pasaulis tave kviečia. Kviečia drąsiai kilti ir stotis už savojo gyvenimo laivo vairo. Nes į kurią pusę pasuksi – priklauso tik nuo tavęs. Visi išoriniai dalykai gali turėti kažkokią tau įtaką ar kaip nors veikti, bet, visgi, tiesa tokia, kad tai irgi priklauso nuo tavęs – asmeninio požiūrio ir sugebėjimo priimti.

Ką daryti su šia informacija?

„Gerai, – galvoji, – suvokiau, kad permesdavau atsakomybę kitiems, ir kas toliau? Ką dabar daryti su šia žinojimo/priėmimo situacija?“. Pirmiausia norėčiau pasveikinti tave. Nes bene svarbiausias ir didžiausias žingsnis – suvokti ir priimti – jau žengtas. O toliau laukia ilga kelionė, nes tai nėra kažkoks pavienis tikslas, tai yra TAVO gyvenimas, tad galime tai apibūdinti kaip kelionę, kuomet gali pasitaikyti kalniukų ar duobių – juk natūralu, kad bus visokių dienų – tiek sunkesnių, tiek lengvesnių. Svarbiausia neišklysti iš savo krypties, pamažu, žingsnelis po žingsnelio judėti ta linkme. Tad DUOK SAU LAIKO. Nesi kažkoks robotas, kuris užprogramuotas visa tai pasiekti greitai, kaip ir nesi koks stebuklingas pasakos herojus, kuris vien burtų lazdele pamojęs gali viską pasiekti čia ir dabar. Nuoširdžiai duok sau laiko ir mėgaukis šia gyvenimiška kelione, nes kitaip taip ir prabėgs visas gyvenimas besivaikant kažkokio tikslo, o ne džiugiai priimant pačią einamojo kelio idėją.

Kitas žingsnis – kryptis

Kuomet jau žinai, priimi ir duodi sau laiko, laukia kitas žingsnis – krypties nusistatymas. Juk vien apie tai galvoti nepakanka, reikia kažką ir daryti, nes po to taip ir pragyvensi savo galvoje bemąstant, nieko nepakeitęs, tik dar labiau nugrimzdęs į filosofiškus apmąstymus.

Šioje vietoje kviečiu tave pasiimti popieriaus lapą ir rašiklį bei pagalvoti, kokio gyvenimo tu trokšti. Skirk sau laiko tiek, kiek tik reikia, ir aprašyk savo svajones, savo tikslus, siekiamybę. Visa tai, ką rašysi, bus tavoji kryptis. Svajonės ir tikslai nebūtinai reiškia, kad mes turime tai pasiekti, nes tai padarius ne visada galime pajusti tą vidinį džiaugsmą, o kai kada netgi netikėtą nusivylimą, jog tai ne tai, ko tikėjomės, ar tą gąsdinantį suvokimą, kad gyvename nuo tikslo prie tikslo taip ir nepajausdami tos tikrosios gyvenimo laimės. Tad atkreipk dėmesį, kad visi šie tavo užrašomi tikslai, siekiai ir svajonės – tai tavo kryptis. Tai tavasis kelias, kuriuo pradėsi pamažu žingsnis po žingsnio eiti. Gali būti, kad laikui bėgant kažkas keisis, tačiau matyti kryptį, didesnę prasmę, kurios link eini, ir einant mėgautis kiekviena situacija, iššūkiu, sutiktu praeiviu – didis menas, suteikiantis pakiliausius jausmus ir emocijas.

Ką gali padaryti DABAR?

Nusistačius savąją kryptį, sugalvok ir užrašyk, kaip galėtum pasiekti savo svajones, tikslus ir siekius. Ką galėtum jau šią akimirką padaryti, kad pradėtum eiti šiuo, už gyvenimą atsakingu, keliu. Kuomet pamąstei ir užrašei, laukti nieko nebelieka, tik – PIRMYN! Įgyvendink vieną iš savo minčių ir pajusi, kad turi vidinių jėgų bei gali valdyti savąjį pasaulį.

Atėjo laikas baigti skaityti šį straipsnį ir pradėti gyventi gyvenimą. Tokį, kurio trokšti, tokį, kuris TAVO ir niekieno neprimestas iš šalies. Gyvenimą, už kurį esi atsakingas tik TU pats. Ir tik pats paėmęs vadeles gali sukioti tokia linkme, kuria nori – ar tai būtų laimės ir džiaugsmo kryptis, ar liūdesio ir skausmo pusė. Visa tai – TAVO rankose. Rinkis atsakingai ir drąsiai. Linkiu sėkmės ir tik pirmyn GYVENTI, ir veikti norimos krypties link!