"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nuo ko pradėti, kad atsikratyčiau blogų minčių. Panašu, kad man depresija, ir tiesiog noriu pabėgti nuo visų bėdų, problemų. Jos mano galvoje tokios didelės, kai būna geresnė nuotaika jos atrodo būna paprastos ir lengvai išsprendžiamos. Dažniausiai tiesiog noriu, kad kai einu miegoti, ryte nebenubusti ir mirti. Neturiu su kuo pasikalbėti, nes bandžiau ir manęs nesuprato, sako kad galvoju tik apie save.

paklausė 2023 Lie 8 Depresija Gabriele

1 Atsakymas

Sveika, Gabriele. Ačiū, kad pasidalinai savo jausmais ir savijauta  laiške. Tai jau pirmas žingsnis pagalbos sau link. Panašu, kad šiuo metu išgyveni sudėtingą laikotarpį, kyla negatyvios mintys, jauti, kad tai gali būti depresija., galvoji apie mirtį, taip pat neturi su kuo pasikalbėti, lieki nesuprasta aplinkinių.  Savo laiške labai taikliai įvardinai, kad didelė dalis mūsų bėdų ir problemų yra mūsų pačių galvoje, tai yra priklauso nuo mūsų požiūrio į tas problemas ir gebėjimo su jomis dorotis, jas spręsti.  Kaip ir pati paminėjai, kai būna geresnė nuotaika - problemos atrodo paprastos ir lengvai išsprendžiamos. Tad norisi Tavęs paklausti, kas Tau kelia didžiausią džiaugsmą gyvenime? Ką veikdama jautiesi praradus laiko nuovoką? Kas Tavo sielą priverčia dainuoti? Labai svarbu gyvenime yra mėgiama veikla, laikas sau ir prasmė darbuose, veiklose, tada jaučiamės vertingi, savo rogėse, ir atsiranda daugiau vidinės pilnatvės. Taip pat norėčiau pasakyti, kad mėgstamas veiklas niekada nevėlu atrasti bandymų būdu. Kartais labai daug prasmės ir pilnatvės atsiranda padedant kitiems, kažką duodant (savanorystė senelių namuose, benamių valgykloje ir t.t.) Jei nesi mėginus, siūlyčiau išmėginti naujus užsiėmimus, veiklas, ten galima atrasti ir bendraminčių, dalintis savo patirtimi, o ilgainiui susirasti ir naujų pažinčių ratą (jei būsi veikloje, kuri atliepia širdį - greta bus ir daug panašiai mąstančių, su panašiomis idėjomis, vertybėmis ir pan.)
Dėl bėgimo nuo problemų, siūlyčiau nuo jų nebėgti, o susitikti akis į akį. Nes kuo labiau bėgsi - tuo labiau jos vysis iš paskos. Brandaus žmogaus požymis - kai jis savo problemas sprendžia, ieško būdų situacijai pakeisti, tam reikia ryžto ir drąsos, bet aš tvirtai tikiu, kad tau pavyks. 
Mintys apie mirtį dažnai aplanko tada, kai nėra prasmės aplinkui, arba kai problemos, kurias išgyvename atrodo per sunkios, ir atrodo neįmanoma jų išspręsti. Patikėk, tikrai nėra situacijų, kurių nebūtų galima išspręsti, neišsprendžiama tik mirtis, bet kaip tada žinoti kiek dar visko daug prieš akis laukia ir kiek dar visko nepatirta? Deja, bet gyvenimas kartais ne tik rami upė, bet ir banguota jūra, ir tik nuo mūsų pačių pastangų priklausys kaip mes tas bangas atlaikysime ir kokią patirtį iš to išsinešime. Nepamiršk, kad patys geriausi dalykai gyvenime dažnai įvyksta po didžiausių nuopolių ir kritimų. Iš ten atsiranda ir ``storesnė oda`` ateities negandoms, suvokimas kad viskas yra laikina, taip pat ir sunkumai.  Labai norėtus palinkėt,  kad tai, kas taip trapu ir laikina - labiau saugotum, o dar labiau norėtus - kad labiau saugotum save. Ir kad tiesiog apkabintum save tada, kai atrodys, kad niekas aplink nesupranta, nepalaiko, nes vienintelis žmogus su kuriuo turėsi būti daugiausiai laiko ir iki galo - esi Tu pati. Nepamiršk ir apdovanot save karts nuo karto, be priežasties, kad ir miela smulkmena ar pyragaičiu, nes esi labai vertinga jau vien tuo, kad esi.
Kartais gyvenime tikrai atrodo, kad situacijos labai sudėtingos, mažai kas džiugina aplinkui ir tiesiog labai sunku, tokiu atveju gali padėti pokalbis su Tau tinkamu psichologu, jei jausi - kad norisi pokalbio, būtinai išmėgink konsultacijas. Su Tau tinkamo psichologo pagalba, kartais lengviau susidėlioti mintis į tam skirtas lentynas. O taip pat, nepamiršk skirti laiko sau (miegas, poilsis, mityba, fizinė veikla, baseinas, vandens procedūros, jogos užsiėmimai ar pan.) Gali išmėginti releksacijas, meditacijas, internete rasi raminančią muziką su sakomu tekstu, pasirinkusi sau tinkamą - šiek tiek atsipalaiduosi, kai jausi, kad įtampa ima viršų. Gali ir rašyti laiškus sau, kai kyla įtampa ar niūrios mintis, išrašyk jas laiške, ( gal jausiesi ramiau, kai žinosi, kad niekas be Tavęs jų neskaitys) ir  bet kada galėsi suplėšyt.
Ir pabaigai, niekas, apart Tavęs, geriau nežino kokiu keliu Tau reikia eiti, klausykis savo širdies, ir daryk tokius pasirinkimus, kad Tavo sieloje dažniau grotų muzika, kartais garsiau, kartais tyliau - bet visada - Tau skirta ir Tavo širdį atliepianti muzika.

Linkiu Tau daug vidinės šviesos, ir kad ji Tave saugotų.
esi stipresnė, nei pati manai, niekada, kad ir kokie sunkumai kliudytų - neabejok tuo!


Šilti linkėjimai, Ingrida


Dalinuosi keletu pagalbos kontaktų, jei jausi poreikį tam:
Jaunimo linija 880077277
Pagalbos moterims linija 880066366  pagalba@moteriai.lt
Savitarpio pagalbos forumas moterims www.moterysmoterims.lt
Skubi anoniminė psichologinė pagalba: www.krizesiveikimas.lt

atsakytas 2023 Lie 9 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
571 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų