"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man yra 15 metų. Kiek daugiau nei prieš metus man prasidėjo skausmas, fizinis. Ilgą laiką lankiaus pas visokius gydytojus, dariaus įvairius tyrimus, gulėjau ligoninėse. Kol pagaliau man diagnozavo mano skausmo priežastį - 2 ligas. Ligos nėra mirtinos ar progresuojančios, bet jos nepagydomos. Nuo skausmo nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (visokie ibuprofenai, aspirinai, naproksenai) nepadeda, opioidų (narkotinių analgetikų) tokioms ligoms neskiria. Taip gyvent nenoriu, dėl skausmo susirgau depresija ir kyla mintys apie savižudybę. Toks gyvenimas (su skausmu) manęs netenkina. Man sunku susikaupt, nebesinori bendraut, sutriko nakties miegas, nustojau užsiimt savo hobiais (karate), visiškai nebesimokau. Norisi tik mirt.

Gal galite patarti, kas galėtų bent kiek palengvinti situaciją?

paklausė 2019 Sau 13 Depresija tukovoji

1 Atsakymas

Laba dienelė,

labai ačiū už klausimą..

Taip, aš tikiu, ir galiu įsivaizduoti, jog yra be galo, labai labai sunku. Apgailestauju dėl viso, ką Tau tenka patirti. Pasaulis yra toks, koks yra, - jame ir juodo ir balto rasi apsčiai.

Tikrai smagu, jog Tu nevengi klausti, domiesi, nori drauge ieškoti išeitis. Tai rodo, jog yra Viltis, Tikėjimas ir Ateitis. Žinau, jog tie žodžiai gali pasirodyti perdėm optimistiški.. Tačiau, mes Tavimi tikime, ir norėtume keletu žodžių ir minčių pasidalinti. Kad neliktumei vienas ar viena..

Svarbu, labai svarbu, - ar Tu turi su kuo pasikalbėti? Kam išpasakoti, pasiskųsti, pasiguosti, su kuo drauge supykti ir pasijuokti? Tikri draugai nepalieka.. O jei taip nutiko - nebuvo tokie brandūs žmonės, kad suprastų, pajaustų, išliktų empatiški ir racionalūs. Ir be abejo, tai ne Tavo problema. Skambinti į Jaunimo (8 800 28888) ar Vilties Liniją (116 123) gali bet kada. Tai Tavo teisė, ir laisvė. Čia žmonės jau girdėję daug ir įvairių istorijų, tad nebijok, jie Tave išgirs ir supras, neišsigąs.

Kartais taip nutinka. Nei iš to, nei iš to liga ištinka. Nenorėčiau, kad Tu atsiribotumei nuo visų, ir mestum visus darbus, tiek mėgstamus tiek ne. Gyvenimas plaukia toliau, teka savo vaga. Matyčiau variantą - pabandyti atsiriboti nuo skausmo jutimo, ir nukreipti dėmesį kitur. Nors po kelias valandėles. Atsiriboti nėra lengva, tad  tam yra specialūs vaizduotės pratimai, bei relaksacijos. 

Kompaktinio disko "Skausmo psichologija" gali paklausti adresu ruta.sargautyte@fsf.vu.lt  Galbūt ši mokslų daktarė galės suteikti Tau daugiau informacijos, kur ieškoti pagalbos? Gali parašyti jai ir paklausti.. Aš manau, kad ji maloniai atsakys, suteikdama šiek tiek naujų žinių. 

Žinoma, susigyventi su skausmu yra ilgas darbas, - prireiks daug laiko, relaksacijų, skaitymo ir galbūt Mindfulness kursų. Be abejo, tas darbas ir nebus lengvas.. Tačiau matau, jog Tu esi žmogus gilus, jausmingas, šviesus ir ieškantis. Vėliau, Tau bus lengviau. Išmoksi, atrasi santykį su savo skausmu. Galbūt tapsi veiklesnis, ar veiklesnė. Svarbu nesusikoncentruoti į vieną išgyvenimą. Žinau, kaip tai nelengva.. Tu neesi vienintelis žmogus su panašiais išgyvenimais. Galbūt kokioje asociacijoje rastumei bendraminčių?  Gal Tavo gydytojai patartų, kur tų draugijų ieškoti?

Nelik vienas ar viena.. Tai per sunku bet kokiam žmogui. Skambink, bendrauk, kalbėkis, veik tai, ką mėgsti. Esi nuostabus, unikalus žmogus. Laikykis! Mes su Tavimi!

Inga P.

atsakytas 2019 Sau 14 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų