"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Skirybos buvo inicijuotos mano iniciatyvą.Kalbėti apie pačius santykius nebėra ką.Viskas išbandyta,kompromisai išieškoti,energija išeikvota.Atėjau prie tos ribos,kaip supratau-viskas.
Skirybų etapas sunkus ir nesvarbu,kad tai mano sprendimu.Norėčiau patarimo,kaip lengviau pereiti šį etapą?
paklausė 2022 Bal 22 Santykiai poroje Odeta

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū, kad parašėte.
Skyrybos visada emociškai sunkus laikotarpis abiems pusėms poroje, ir nesvarbu kuris poroje išreiškia norą skirtis, nes artimą žmogų galime prarasti ne tik tada, kai jis miršta, taigi ir gedėti praradus artimą žmogų - normalu.  Dažniausiai skausmas palaipsniui ima mažėti tuomet, kai praeinamos gėdėjimo stadijos (pasimetimas, šokas; neigimas; pyktis; derėjimasis arba derybos; sielvartas, liūdesys ir galiausiai -  priėmimas, bei susitaikymas)  ir kai emociškai paleidžiama vienas kitą.
 Kaip minite laiške, santykiuose viskas išbandyta ir prieitas galutinis sprendimas. Skyrybos atneša labai dideles permainas į gyvenimą, bet taip pat - tai ir naujos galimybės,  ir kaip tik šiuo metu, galite sutelkti visą dėmesį į save. Šiame etape naudinga išsiugdyti savarankiškumą, savęs atradimą, labai svarbu ir tikslai, kai turime išsikėlę tikslus ateičiai, tai leidžia palengva judėti į priekį.
Skausmui įveikti reikės laiko, nekaupkite visų emocijų savyje, bendraukite su artimais žmonėmis, prašykite jų pagalbos ir palaikymo, planuokite veiklas, užsiėmimus, kartais tai padeda mintis nukreipti į kitus dalykus, (galbūt tiktų apsilankymai baseine, sporto klube, treniruotės kartu, - šiuo laikotarpiu fizinė veikla tik į naudą) užsiimant mėgiama veikla gerėja nuotaika, mažėja nerimas, labai svarbu ir nauji žmonės Jūsų gyvenime, jie atneša naujų potyrių, atsiranda bendrų interesų, pomėgių (pvz.: bendraminčių grupės internete, ten galima suplanuoti įvairių veiklų drauge). Labai svarbu savimi pasirūpinti tiek fiziškai, tiek emociškai, įsiklausyti į savo kūno poreikius. Jei jaučiate, kad skauda - neneikite to, pasakykite sau, kad priimate save su visais kylančiais jausmais, leiskite jiems būti, jei kyla daug jausmų, ir jaučiate, kad neturite su  kuo apie tai pasikalbėti, galite apie tai rašyti dienoraštyje.
Dabar toks laikotarpis, kai yra vietų, kurios sužeistos, kai yra dalykų, kurių netekta, prarasta, todėl link atleidimo ir paleidimo kelionė pareikalaus ir pastangų ir drąsos ir kantrybės bei laiko. Svarbu ir pagalvoti apie pamokas, kurias atnešė buvę santykiai,  bei priežastis, kodėl taip įvyko, - išmokus jas, bus lengviau nekartoti to ateities santykiuose.  Jei tik leisite sau pamatyti naujus kelius - tai bus pradžia į naują gyvenimą.
Jei jaučiate poreikį, galite kreiptis į psichologą, atradus sau tinkamą, - galima pamatyti situacijas kitu kampu.
Neskubinkite savęs, tiesiog bandykite gyventi šia diena.

Linkiu Jums vidinės ramybės, kantrybės,  meilės sau ir naujų pradžių, Ingrida
atsakytas 2022 Geg 1 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,369 vartotojų