"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Mano vyrui užeina nekontroliuojami pykčio proveržiai, pradeda šaukti, meta daiktus kur papuola, gali ką nors sudaužyti iš daiktų, kas papuola po ranka. Tokie epizodai jam užeina maždaug kas pusę metų. Jis pats užaugo tokioje šeimoje, kurioje tėvas vartojo nesaikingai alkoholį, smurtavo, tarp tėvų buvo nuolatiniai barniai. Kaip manote ar dar gali pagelbėti specialistai ar būtų geriau skirtis? Pas kokius specialistus rekomenduotumėte kreiptis?

paklausė 2020 Lap 30 Santykiai poroje Vilma

1 Atsakymas

Laba diena,

puiku, kad rašote ir ieškote pagalbos. Vienareikšmiškai į jūsų klausimą tikriausiai neįmanoma atsakyti. Klausimas, kiek jūs pajėgi padėti savo vyrui, kiek jūs dar turite jėgų gyventi tokį gyvenimą. Jei tokie epizodai užeina tik porą kartų metuose, jei jūsų vyras negeriau kasdiena ir pastoviai, tai galbūt galima ieškoti priežascčių , pagalbos, ir išsaugoti šeimą. Iš laiško sunku suprasti, ar jis geria pastoviai, tik pyktis užpuolą toks agresyvys kas pusmetį.

Klausimas visada yra kiek pats žmogus yra linkę ieškoti pagalbos, ir sau padėti. Padėdamas sau, jis padės ir su juo gyvendamas aplinkiniams. Viena jūs neįveiksite vyro sunkumų. Galite tik būti šalia ir padėti. Už jį visko nepadarysi, kad ir kaip bemylėtumėte tą žmogų. Bet visada yra viltis, kad gali pasikeisti. Tik labai svarbu, kad jūs dėl to netaptumėte ko-priklausomas žmogus. Tai yra, kai priklausomas žmogus pradeda manipuliuoti, o šalia esantis žmogus, kuris myli ir rūpinasi, tamp ko-priklausomu nuo priklausomo žmogaus. Tuomet labai sunku išeiti iš užburto rato, ir išvengti net ir smurtavimo.

Pirmiausiai siūlyčiau pasiieškoti artimiausioje aplinkoje specialistų, dirbančių su priklausomybėmis, taip pat priklausomų žmonių grupių, priklausomų žmonių artimųjų grupių, su kuriais galėtumėte pasikalbėti, pasitarti, galbūt geriau suprasti savo situaciją ir nesijausti vienišai tokioje situacijoje. Galbūt verta pasikalbėti ir su psichologu, kuris jums padėtų suprasti jūsų situaciją, kiek įmanoma kažką keisti, kiek tai priklauso nuo jūsų, o kiek geriausia tiesiog išeiti iš esamos situacijos.

Linkiu Jums sėkmės ir stiprybės einant šiuo keliu. Linkiu nelikti smurtautojo akiraty, ir netylėti. Bet nuoširdžiai rūpintis savimi ir savo artimais žmonėmis.
atsakytas 2020 Grd 6 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,369 vartotojų