"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Bijau užmigti naktimis, kankina miego paralyžius  kaskart užmigus vis kita situacija ir negalėjimas prabusti....
paklausė 2023 Spl 18 Kita ...

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū, kad parašėte. 
Galiu tik įsivaizduoti kaip tai vargina ir kokią savijautą sukelia. Manoma, kad tokią būseną sukelti gali trumpa miego trukmė kai miego  nepakanka, žmogus nepailsi ir visą dieną lydi mieguistumas, naktinis darbas,  knarkimas,- kai trumpam nustojama kvėpuoti,  taip pat stresas, psichologinės problemos, didelis informacinis srautas, labai aktyvus gyvenimo būdas,  padidėjęs nerimas, genetika ir kt.priežastys.
Iš laiško suprantu, kad tai pasikartojanti būsena, todėl būtinai reiktų kreiptis į gydytojus, kad būtų atlikti išsamūs tyrimai, kad būtų atmestos kitos sveikatos problemos, taip pat tinka kognityvinė elgesio psichoterapija. 
Patiriant miego paralyžių - reiktų mintimis save bandyti pažadinti, giliai kvėpuoti, po truputį judinti galūnes, pradedant nuo pirštų. Taip pat labai svarbu turėti miego rėžimą (stengtis eiti miegoti ir atsikelti tuo pačiu laiku), miegoti pakankamai, prieš miegą atlikti raminančią rutiną: šiltas dušas, pasivaikščiojimas gryname ore, šiltos arbatos puodelis, meditacija. Stengtis nemiegoti dienos metu, vengti alkoholio, kofeino, nikotino, stengtis nemiegoti ant nugaros, nevalgyti sunkiai virškinamo maisto prieš miegą, gerai vėdinti miegamojo patalpą, prieš miegą klausytis raminančios muzikos, mokytis kvėpavimo technikų, rinktis patogią miegui vietą (patogus čiužinys, patogi pagalvė, tinkami miego rūbai) ir kt.
Kad ir kaip tai vargintų, ar būtų baisu,  svarbu suprasti, kad miego paralyžius pats savaime  nėra pavojingas ir yra technikų/būdų kaip galima sau padėti ir to atsikratyti. Tik nebijokite kreiptis pagalbos.

Stiprybės, Ingrida

atsakytas 2023 Lap 12 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų