"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jau kuris laikas negaliu atsipalaiduoti dėl mokslų gausos. Ypač prieš egzaminus visi dėstytojai spaudžia, nelieka laiko pabūti su šeima, draugais, giminėmis... Naktimis negaliu užmigti, atsikeliu anksti. Bijau, kaip praeis kokia nors įskaita. Kaip pakeisti tai, kaip atsipalaiduoti, tačiau, kad nuo to nenukentėtų mokslai?

paklausė 2019 Bal 23 Stresas Giedra

1 Atsakymas

Labas. Džiaugiuosi, kad pasidalijai savo išgyvenimais su mumis. Šis klausimas, ypač pavasarį, kankina daugelį besimokančiųjų.  Smagu,kad tau rūpi mokslai ir nori kuo geresnių rezultatų juose. Tačiau tau kaip ir visiems norisi atsipalaiduoti, kaip minėjai laiške pabūti su draugais, šeima ar giminėmis. O laiko, kaip ir daugumai žmonių atrodo, yra per mažai,kad viską suspėti. Ir tai kelia stresą.
Kaip kovoti su patiriamu stresu yra daugybė straipsnių mūsų puslapyje. Tad siūlau pasiskaityti ir atrasti sau tinkamiausią būdą,nes visi mes esame skirtingi ir tai kas gali padėti vienam, kitam gali visiškai netikti.
Bet prieš tai siūlyčiau pabandyti išvengti streso- planuojant savo dieną. Visiem žmonėms parą trunka 24 val.,o ką per jas suspėjame nuveikti tai jau individualu. Siekiant išvengti streso,kad nespėsi kažko išmokti siūlyčiau visus darbus susirašyti į vieną vietą. Pradedant pirmuoju,kurį reikia padaryti greičiausiai ir baigiant tuo,kurį reikia išmokti vėliausiai. Ir pradėti mokytis būtent nuo to ko reikia greičiausiai. Kitas svarbus dalykas yra dienos planas. Labai efektyvu,jei iš vakaro pvz. telefono užrašinėje susirašytumei visus darbus,kuriuos turi nuveikti rytojaus dieną. Labai aiškiai, konkrečiai ir net smulkiai. Ten įtraukti ir tai ką kitą dieną kėtini išmokti ar kokį darbą padaryti. Planuojat mokymąsi reikia atkreipti dėmesį į tai kada esi darbingiausia? Po pietų ar vakare ar iškart grįžus namo. Pačiu darbingiausiu metu mokantis laikas išnaudojamas efektyviausiai. O mokantis svarbu nepamiršti daryti pertraukėlės kas 45 min. Jei mokantis "pagauni" save svajojant apie kažką,geriau iškart daryti pertrauką, pabūti su šeima ar draugais ir pailsėjus vėl sugrįžti prie mokslų. Dienos pabaigoje galima peržiūrėti praėjusios dienos planą išbraukti tai kas atlikta,o kas nespėta padaryti perkelti į kitą dieną. Žinojimas ką kada žadi daryti sutaupo laiko,nes nereikia dienos eigoje sėdėti ir galvoti tai nuo ko čia man pradėjus ar ką čia nuveikus.

Efektyvus laiko planavimas padeda nusiraminti, darbus atlikti laiku ir sumažina patiriamo streso lygį. Tačiau norit efektyviai išnaudoti laiką reikia treniruotis ir stebėti save, pažinti kada geriausia užsiimti viena ar kita veikla. Nes tik randant balansą tarp mokslų ir poilsio pasiekiami geriausi rezultatai. O visą suderinti tikrai įmanoma!


Linkiu sėkmės siekiant savo išsikeltų tikslų!
Rasa
atsakytas 2019 Bal 25 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų