"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,dažname jau parašytame laiške randu klausimą : kaip man pritapti? Ką daryti,kad nebūčiau atstumtas ir pan...

Visą gyvenimą praleidau viena. Mama šlaistydavosi po barus,tėvas lošė,ir nei vienas nekreipė į mane dėmesio. Augau gan savarankiškai, kadangi be priežiūros, dažnai išeidavau naktimis,nueidavau pašokti į barus, traukiau vieną dūmą po kito. Iš savo tėvų negavau jokio kontakto,tad nei daržely,nei mokykloj niekada jo neieškojau,o vaikai,nesulaukė grįžtamojo ryšio tiesiog nustojo su manimi kalbėtis.

Neseniai pradėjau daug mąstyti apie tai,svarstau,kaip aš jaučiuosi dėl šios atskirties,ar yra kas nors,ką norėčiau keisti prieš įstodama į koledžą.

Mano pagrindinis klausimas būtų toks: Ar galiu būti viena iš tų žmonių,kuriems tiesiog nereikia ryšių ir galiu gyventi taip ir toliau,ar tai vis dėl to yra problema,kurią reikia spręsti?

Iš anksto ačiū jums už atsakymą.

paklausė 2018 Lap 16 Bendraamžiai/santykiai darbe DReiFuoJaNTi

1 Atsakymas

Labas labas!

begaliniai ačiū Tau už klausimą.. Tai, ką rašai, ko klausi, yra be galo svarbu. Aš pabandysiu atsakyti.

Atsakyti vienareikšmiškai sunku.. Manau, jog jei atsakytų į Tavo klausimą 100 žmonių, visi atsakymai būtų be galo skirtingi. Bandykime.

Svarbu būtų išsiaiškinti, ką Tau reiškia būti vienai. Ar tai reiškia dažniau būti namuose, skaityti, galvoti, spalvinti, žiūrėti filmus. O gal Tu norėtum niekada nešnekėti su niekuo.. Žinoma, antrasis variantas jau būtų blogiau, deja. Tad nuo tavojo atsakymo priklausytų ir manasis.

Siūlau Tau atlikti smagų testą, - https://charakteris.info/   Čia apytiksliai nusistatysi, ar esi introvertė, ar ekstravertė, ir pasiskaitysi asmenybės aprašą. Turėtų būti įdomu ir naudinga!! Introvertai iš tiesų dažniau mėgsta būti vieni, - tiesiog taip yra. Tad ir labai ko pergyventi nebūtų priežasties.

Visgi, Tavo patirtis šeimoje yra labai sunki. Tokia vienatvė kartais iš tiesų palieka pėdsaką. Arba, kitaip sakant - įpratęs būti vienas, atviru visiems per dien netapsi. Tad, jei turi tikslą, pradėti daugiau bendrauti su kitais, griebk lapelį, ir susirašyk, kas galėtų būti tie trukdžiai, kas neleidžia Tau prieiti prie kito žmogaus ir išlaikyti ryšį ilgėliau. Natūralu yra, kad bendravimas teikia džiaugsmą, tačiau jei tokio pozityvaus ryšio neesi patyrusi, džiaugtis socialiniais santykiais gali būti sudėtingiau.

Svarbu būtų prisiminti, jog Tu neprivalai visą laiką kalbėti, neturi visiems įtikti ir patikti. Bus nesupratingų žmonių, tikrai tokių sutiksi, lygiai taip - ir nedraugiškų, piktų, t.t. Tad, nenusimink, pasiruošk ir nusiteik. ne kiekvienas taps geriausiu draugu. Bet - Tu gali. Ir viskas išssipręs. Tik reikia laiko! Su laiku sutiksi tikrai nemažą skaičių gerų fainų žmonių, su kuriais Tau bus smagu, geri leisite laiką, ir galėsi jais pasitikėti. Kurie mokės bendrauti, priims Tave tokią, kokia esi, supras, paguos ir neįžeis. Galbūt problema ir yra tokia, kad (dėl amžiaus, brandos stokos ar kitų priežasčių) savo kelyje tokių nesutikai?

Taigi, tikėkime ir tikėkimės, draugų buvimas/nebuvimas, kaip ir sunkios patirtys keičiasi! Laikykis, neliūdėk, gali jau dabar rasti darbą - kas Tau bus įdomu. Gali atlikti karjeros testus portale www.kurstoti.lt Įsigilinsi į save ir suprasi, pajausi, koks karjeros Tave domina. Tačiau net ir tuo atveju, jei Tavo pasirinkimas truks tik kelis metus, nepergyvenk nė kiek! Kiti žmonės karjeros kelius keičia kas 5 metai. Šiais laikais tai laikoma norma, o kartais netgi sveikintina!

Sėkmės, ir iki!!

Inga

atsakytas 2018 Grd 2 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

403 klausimų
404 atsakymų
9 komentarų
81,391 vartotojų