"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Turiu problema,negaliu susikalbet su zmona.jau daug metu gyvenu pastovioi itampoi.zmona perdetai pavydi.visur ir visada jiesko pretekstu pavydui.paskutiniu metu pasidare agresyvi.jei isvadint mane pijoku ar valkata ir kitais necenzuriniais zodziais tapo neproblema.nekencia mano tevu,gimines ir draugu.nes visi ja tik apsneka ir linki jei blogo.nors taip nera.as jau kreipiuausi i seimos kriziu centra,lankausi pas psichologus.ji kategoriskai atsisako tai daryti.pyksta rekia,isvadino mane psichiniu ligoniu.psichologas pabendraves su ja telefonu,pasake kad ja apemus paranoja,ji prisikurus pasaku ir aklai jomis tiki.atsakykit ar yra koks budas ja priversti apsilankyti pas specialistus.nes seima ira,o as noriu issaugoti santykius.mes turim tris vaikus,nenoriu kad vaikai matytu toki musu bendravima.

paklausė 2023 Lap 27 Santykiai poroje Albertas

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū, kad rašote. Savo laiške kalbate apie tai, kad negalite susikalbėti su savo žmona, gyvenate įtampoje, taip pat jaučiate, kad žmona pavydi ir ieško tam priežasčių, susiduriate ir su įžeidinėjimais. Šiuo metu lankotės pas psichologą, o žmona atsisako lankytis.  Savo laiške kalbate ir  apie tai, kad norite išsaugoti šeimą, turite vaikus, ir matote, kad vaikams taip pat kenkia matymas tokio tėvų bendravimo,
Visų pirma - noriu Jūs pagirti, kad ieškote išeičių ir stengiatės spręsti problemas. Džiugu, kad kreipėtės pagalbos į specialistus. Kad ir kaip būtų sunku, bet, ko gero nėra būdo priversti kitą žmogų kreiptis pagalbos, jeigu jis pats to nenori. Panašu, kad santykis iš antros pusės  yra be emocinio ryšio, kai nenorima į situaciją pažvelgti kito žmogaus akimis, nesusikalbėjimas. Ką šioje situacijoje galite padaryti Jūs - tai išsakyti žmonai savo jausmus, savijautą, ramiai apie tai pasikalbėti, aptarti kaip toliau matote judviejų santykius, kokia yra ateities vizija. Taip pat išklausyti žmonos jausmus, lūkesčius. Svarbiausiai tai daryti esant tinkamoms aplinkybėms, ramiai, be pašalinių. 
Laiške rašote, kad daug metų gyvenate įtampoje, todėl gali būti sunku  suprasti kada visa tai prasidėjo, kas galėjo lemti tokią santykių dinamiką, tačiau pamėginti paieškoti  - verta. Svarbu ir atkreipti dėmesį - kas buvo kitaip, ir ką kitaip darėte santykių pradžioje? Kokia santykių dinamika buvo tuo metu? Kas keitėsi? Svarbu abiems pusėms suprasti, kad esate ne tik tėvai, bet esate vienas kitam ir vyras, bei žmona, tad reikalingas ir laikas, praleistas tik judviejų kartu (nežinau kokio amžiaus Jūsų vaikai, bet dažnai taip nutinka - ypač esant mažiems vaikams - kad rutina ir visas laikas skiriamas tik vaikams, bet jo neskiriama kaip porai). 
Tai, kad žmona pasidarė ir agresyvi - rodo ilgą laiko tarpą nespręstas problemas, savijautos ir būsenos sustiprėjimą.  Iš laiško panašu, kad patiriate psichologinį smurtą, ir tai labai liūdina.  Kai santykiuose trūksta atjautos, empatijos, priėmimo, darnos  ir pagarbos vienas kitam - visą tai kelia žalą ir vaikams, kurie perima iš tėvų jų emocijas, tad vaikus tai taip pat traumuoja.Tad santykiai, kur yra psichologinis smurtas - skausmingi ne tik abiems žmonėms poroje, bet ir vaikams. Taip pat, dažnai nutinka, kad vienokio ar kitokio santykio modelio mes išmokstame iš savo vaikystės, kartais to net patys nejausdami. Esant santykyje su kitu žmogum - tos atsineštos vaikystės patirtys ir traumos kartais pradeda kraujuoti - to neįsisąmoninus ir neatpažinus, nedirbant su tuo - kenčia ir santykykiai poroje, - nes gali būti taip, kad kažkoks dirgiklis - sugrąžina į trauminį laikotarpį, ir jei nemokame to spręsti tinkamai, atsiranda pyktis ir agresija nukreipta į šalia esantį. Tad pagalba reikalinga ir tai pusei, kuri galimai net to nesuprasdama smurtauja, -  bet ji galima tik tada, kai yra motyvacija ir noras keisti savo elgesį.
Vis gi, jei pokalbiai kreiptis pagalbos - bevaisiai - vienintelis kelias, kuriuo šiuo metu galite eiti -  rasti būdų, kas  santykiuose priklauso nuo Jūsų paties, ir ką reikėtų padaryti, kad tos kančios santykyje neliktų. Esate teisingame kelyje ir su psichologu konsultacijos metu galite plačiau aptarti tuos būdus. Svarbu - kiekvieną kartą atsitikus nemaloniai ir skaudinančiai situacijai - aiškiai leisti apie tai žinoti žmonai - pasakant, kad toks elgesys yra nepriimtinas, ir kad tai kelia nemalonius jausmus, skaudina. Jeigu visos Jūsų įdėtos pastangos neveikia, ir tos pastangos yra tik iš Jūsų vieno, galima suabejoti dėl tokių santykių tęsimo. 


Stiprybės ir vidinės ramybės,
Ingrida

atsakytas 2023 Grd 3 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų