"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Susiję klausimai

1 atsakymas
paklausė 2023 Vas 2 Kita anonimas
1 atsakymas
1 atsakymas
paklausė 2018 Bal 23 Depresija Viktorija
1 atsakymas
1 atsakymas
paklausė 2020 Kov 23 Kita Misofonija
Labai erzina įvairūs žmogaus sukelti garsai,pvz.čepsėjimas,čiaudėjimas,krenkštimas, netgi kvėpavimas garsus,miegoti neįmanoma be ausų kamštukų. Ar kreiptis į psichologą ir, ar yra įmanoma išgydyti tokią ligą?
paklausė 2023 Rgp 2 Kita anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

ačiū už drąsą kreiptis pagalbos. Misofonija – pakankamai retas sutrikimas, kaip pati rašote, susijęs su įvairių tam tikrų garsų netoleravimu. Visgi misofonija vis dar nėra priskiriama prie sutrikimų, taigi ir specialus gydymas nėra taikomas. Manoma, jog misofonija glaudžiai susijusi su kitais psichikos sutrikimais tokiais kaip nerimas. Daugiau apie misofoniją galite pasiskaityti čia: https://tunevienas.lt/index.php/pagrindinis/stresas/item/126-misofonija-kai-cepsejimas-sukelia-panikos-ir-pykcio-priepuolius

Be  abejo, svarbu prisitaikyti prie aplinkos pagal savo poreikius, taigi šaunu, jog naudojate ausų kištukus. Galbūt galima apsvarstyti ir apie ausines, kurios dar geriau izoliuotų garsą.

Svarstote, ar kreiptis į specialistus dėl patiriamų sunkumų. Ieškome pagalbos dažniausiai tuomet, kai patiriami sunkumai trukdo gyventi pilnavertį kasdienį gyvenimą, trukdo funkcionuoti įprastai. Taigi, jei jaučiate, jog patiriamas jautrumas garsams pradeda trukdyti susikaupti, atlikti kasdienius darbus, įsipareigojimus, neleidžia atsipalaiduoti ir tinkamai pailsėti, jei tai sukelia nesutarimus santykiuose ir nežinote, kaip su patiriamu sunkumu susitvarkyti, siūlyčiau kreiptis į psichologą. Tikriausiai psichologas padės atrasti būdus, kaip sumažinti patiriamą diskomfortą ir išlaikyti harmoniją kasdieniame gyvenime.

Dėl to, ar išgydomas sutrikimas, ar ne, tikriausiai galutinio atsakymo nėra. Dažnu atveju tai priklauso nuo sutrikimo sunkumo (kiek stipriai simptomai išreikšti), nuo paties žmogaus noro ir pastangų atrasti pusiausvyrą garsų pasaulyje, nuo to, ar žmogus kreipiasi pagalbos ir kokia pagalba suteikiama.

Bet kuriuo atveju skatinčiau kreiptis į specialistą, įsitikinant, ar jis dirba su šiuo sutrikimu, ir stengtis kartu rasti būdus kaip sumažinti patiriamą sunkumą. Dviese lengviau nei vienam

Tikiu Jūsų sėkme ir kantrybe,

Martyna

atsakytas 2023 Rgp 3 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų