"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Santykiuose chroniškai kartojasi tos pačios bėdos, tie patys sprendimai. Prisizadejimas elgtis kitaip, po išsiskyrimo , susitaikant kurį laiką apėmusi euforija priverčia pasikeisti, elgtis kitaip. Tačiau praėjus keliems mėnesiams grįžtame prie tų pačių problemų ir jų nesprendimo. Kaip susitarti, tobulėti kartu, kad vėl nepasidarytu dzin? Santykių krizės metu atrodo pasikeiti į kitą žmogu, kuris masto galvoja, stengiasi elgtis kitaip.

paklausė 2021 Rgp 26 Santykiai poroje Tomas

1 Atsakymas

Sveiki Tomai,
labai džiugu, kad ieškote pagalbos ir norite pakeisti Jums nepatinkančią situaciją. Santykiai iš tiesų yra sudėtingas dalykas. Kaip ir minėjote savo laiške dažnai jie būna banguoti ir poroje nutinka daugybė įvairių dalykų.
Galima pasidžiaugti, kad kartu su antra puse ieškote išeičių kaip būti kartu.
Jei teisingai suprantu ištikus krizei santykiuose prisižadate kardinaliai pakeisti viską ir būti kitokie, tačiau tai padaryti sekasi sunkiai. Ir visai nenuostabu, nes staiga mes ne tampame kitokiais žmonėmis, mūsų mintys ir veiksmai nepasikeičia. Tačiau stengiantis ir nuosekliai siekiant norimo tikslo pasikeisti galima.
Tad siūlau Jums su savo antrąja puse susėsti ir pasikalbeti apie tai kokių santykių Jūs abu norite. Konkrečiai įsivardinkite dar geriau jei užsirašytumėte. Tuomet kai žinosi ko konkrečiai siekiate bus lengviau. Formuluojant galutinį tikslą(konkretų ir pasiekiamą) būtų naudingiau jei jis būtų suformuluotas be neiginio (pvz. Neformuluokite-Nesipyksime, o geriau formuluokite- iškilus sunkumams kalbėsime ir pan.). Nusimačius konkretų tikslą pagalvokite kaip vienu mažų žingsnelių galėtumėte prie jo priartėti. Ir stenkitės tai daryti savaitę ar dvi. Kai tas veiksmas taps savaime suprantamu ir nereikalaus pastangų, vėl apkarkite ką galite padaryti, kad dar vienu mažu žingsneliu priartetumėte prie tokių santykių kokių norite. Ir taip toliau kol pasieksite savo tikslą.
Jeigu ir šis metodas nepadės siūlau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą, kuris turėdamas daugiau informacijos apie jus galėtų padėti atrasti kitokių būdų, kurie Jums padėtų išspręsti kylančius sunkumus.

Sėkmės ir kantrybės kuriant norimus santykius.
Rasa
atsakytas 2021 Rgp 29 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
574 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų