"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki. Nebežinau į ką kreiptis, kieno prašyti patarimo, todėl nusprendžiau parašyti čia. Esu 11-okė ir esu labai jautrus žmogus. Anksčiau būdavau daug stipresnė, bet pradėjau draugauti su vaikinu ir laikui bėgant pasidariau labai jautri. Labai nervinuos dėl kiekvieno jo žingsnio, bijau, kad jis nebūtų kaip visi, kad negertų, nerūkytų ir nebūtų paviršutiniškas žmogus. Jis visada buvo kitoks nei šiuolaikinis jaunimas, tačiau jo draugai man nepatinka, nepasitikiu jais ir bijau, kad jam jie padarys neigiamą įtaką. Kartais matydama kitus žmonės rūkančius jautriai sureaguoju, nes pagalvoju apie savo vaikiną. Nesvarbu ką darytų kiti, aš visada pritaikau tas situacijas sau ir labai nervinuos, galvoju, o kas bus jeigu jis taip darys? Prisigalvoju nebūtų dalykų ir apkraunu jais save. Negaliu niekaip su savim susitvarkyt. Visada bijau jį prarast, bijau, kad padarys kažką tokio, kas mus išskirs, bijau, kad jis mūsų santykiuose nemato to, ką matydavo anksčiau, nes dabar mes pykstamės daugiau, nei gražiai bendraujam, abu tą žinom, bet neina nieko pakeisti, labai vienas kitą erzinam, bet mylim ir nenorim, kad santykiai nutrūktų. Abu esam pavydūs ir tai labai mums trugdo. Dėl menkiausių smulkmenų puolu į ašaras. Noriu kažkaip viską ištaisyti, kad būtume laimingesni, kad nereikėtų man bijoti, kad būčiau ne tokia jautri, tik nežinau kaip man į viską žiūrėt be baimės, kaip pasitikėt ir nebijot. Ką galite patarti?

paklausė 2018 Spl 19 Santykiai poroje Silvija

1 Atsakymas

Laba dienelė, Silvija,

ačiū Tau, kad rašai.. Suprantu kad jautiesi nesaugi, sunerimusi ir kiek išsigandusi. Tikriausiai neramina tiek vaikino bei tavo pačios gyvenimo kokybė, tiek ateities klausimai. Galime pabandyti plačiau apie tai pakalbėti. Tu labai daug papasakojai, ir pabandysiu atsakyti.

Visų pirma, jautrumas yra puiki savybė. Jautrūs žmonės sukuria gražiausius kultūros objektus, kaip antai meno kūrinius, atranda mokslines tiesas, o gali ir dovanoti neužmirštamų bičiulystės akimirkų. Tu gali priimti tai kaip savo pliusą, ką be abejo galėsi panaudoti gyvenime. Kita pusė būtų, jog jautrumas šiaip sau taip ne visada atsiranda. Kartais jį gali sukelti net ir konfliktai su artimu žmogumi, nesaugumas santykiuose. Žinau, kad labai liūdna tai skaityti, ir tave užjaučiu...  Gal dar kažkas nutiko šiuo metu? Tavo šeimoje, mokykloje, gal kas rimto nutiko kam iš tavo draugų? Tu šauniai pasielgei parašydama šį laišką, matyt esi mąstantis žmogus ir jauti, jog šiuo metu kiek trūksta žmonių, į kuriuos galėtumei atsiremti. 

Manau, jog dėl santykių su vaikinu geriausia būtų ieškoti psichologinių konsultacijų. Emocinė parama dabartiniu metu tau yra labai reikalinga. Na, ir tiesiog "susidėlioti viską į savo vietas"... Ar mokykloje dirba psichologas? Gali užeiti pas jį ar ją. Psichologai taip visko kitiems juk ir nepasakoja, o dar 11 klasė... Tad drąsiau. 

Manau, geriausia būtų pagalvoti, ar šis žmogus tikrai galės rūpintis tavimi ir vaikais ateityje. Jei jau dabar kyla tokių sunkumų, nežinia, kas bus vėliau. Visko gali būti... Ar gali juo pasitikėti? Ar gali į jį atsiremti? Ar jis tavimi rūpinasi? Ar jis, tavo supratimu, vyriškas? Kokie jo ateities planai? Kaip jis bendrauja su savo tėvais? Su kitomis merginomis? Ar jis patikimas? Ar nėra lengvabūdis? Kaip jo draugai bendrauja su tavimi?

Tikiu, jog mano rašymai galimai sukėlė nemažai emocijų.. Ir suprantu, jog nėra lengva net kalbėti tokiomis temomis. Juk jis tau labai svarbus... Mokyklinės draugystės pasižymi stipriais jausmais. Ir visgi būtų reikalinga įjungti logikos mygtuką, ir elgtis taip, kaip tau pačiai būtų geriausia. Paaugliai vaikinai gali būti ir labai neatsakingi. Gali daug pasakyti, kad išlaikyti santykius, tačiau ne visuomet jų žodžiai bus nuoširdūs. Ir tai ne mūsų bėdos, ar ne? Pasistenk įvertinti kritiškai, perleisk jo kalbas ir elgesį per mąstymo filtrą. 

Nepamiršk jog esi ypatingas žmogus, ir tau be abejo reikalingas laikas pabūti su savimi. Ką mėgsti veikti? Kuo užsiimi laisvalaikiu? Kokios knygos, kokie filmai tau patinka? Gal mėgsti gaminti? Ar siuvinėti, sportuoti, dainuoti? Skirk daugiau laiko sau. Mokykis naujos kalbos, jogos pratimų, ar suknelių siuvimo technikų. 

Nekonfliktuokite... Neįsileisk į tokius dalykus. Bet kada gali pasakyti "Stop, šiandienai gana. Pakalbėsime kitądien". Kas kaltas, kad atėjo ruduo? Kad sumažėjo saulės? Daug kam trūksta vitamino D, o su juo ir gerų nuotaikų. O dar mokymasis prasidėjo, vaje.. 11 klasė, tokia atsakomybė! Saulyt, gal tu tikrai, parašei pačiu laiku, - šiuo metu geriausia būtų susiimti ir kažką gyvenime keisti. Draugystės statusą, požiūrį, veiklos grafiką ar reikalavimus kitiems žmonėms. 

Būk stipri! Santykiai su antra puse ir vėlesnis šeimos kūrimas yra labai sudėtingi dalykai. Čia nėra lengviausio kelio ir atsitiktinės sėkmės. Tu gali bendrauti su psichologu, bet kada skambinti "Jaunimo linijai" 8 800 28888, skaityti savipagalbos knygas ir leisti laiką su patikimais žmonėmis. Gali rūpintis katinu, broliuku ar kaimynystėje gyvenančia vieniša senute. Galų gale, jei tikrai nelengvai su nerimu sekasi susidraugauti, galbūt geriausia išeitis būtų susirasti darbą? Pvz., ketvirčiu etato.. Pagalvok, pasitark ir apsispręsk. Kuo daugiau būsi užsiėmusi prasmingomis ir pozityviomis veiklomis, tuo geriau jausies ir dažniau šypsosies. 

Ar tikrai dabar nori šios draugystės? Ar teigiamų jausmų netapo daugiau, nei neigiamų? Ar šie santykiai tave įkvepia, ar tempia žemyn? Visada gali rinktis. Ir aš tikiuosi, jog pasirinksi tai, kas tau yra geriausia. Esi jautri, rūpestinga mergina, moki bendrauti, ir gali daug pasiekti. Baimė iš niekur neatsiranda, o mūsų pasitikėjimas antra puse gali būti to žmogaus elgesio su mumis rezultatas. Džiaugiuosi, kad esi tokia atkakli, ir taip sieki spręsti visus nesutarimus. Visgi būtų neblogai juos spręsti su patikimu žmogumi. Kita vertus, pas psichologą galite apsilankyti abu. Juk tai svarbu..

Nepamiršk Silvija, kad esi verta geriausio! Laikykis, neliūdėk, tikėk, pasilik daugiau laiko mokslams ir sau. Darkart ačiū už klausimą, ir sėkmės!

Inga

atsakytas 2018 Spl 21 Inga P.
Labas vakaras, ačiū labai už atsakymą, labai sugraudino, labai sunku galvot, kad galbūt geresnė išeitis, tai skirtis. Bet vis dėl to manau, kad nėra geriau išsiskirti, tikrai nebūsiu laimingesnė, jeigu paleisiu ką taip beprotiškai myliu, mum tikrai sunkiai sekas, bet neseniai aš su juo kalbėjaus ir pasakiau, jog nesmagu, kad visada stengiuos tik aš, atrodo, jog tik aš noriu išlaikyti mūsų santykius, tik aš viena rūpinuos ir pan, o jam lyg nerūpi kaip bus toliau viskas, po to pokalbio labai viskas pasikeitė, jo elgesys, jis visus pykčius aiškinasi ramiau, greičiau atleidžia, stengiasi mane suprasti, buvom susitikti ir labai daug kalbėjom, nes seniau būdavo, kad tylim visą laiką ir neturim ką pasakyti, abu labiau atsipalaidavę, ne taip greit supykstam, matos, kad tikrai rūpiu jam ir tikrai myli, bet vis tiek dar vis baisu, nes jis abejoja ar mum pavyks likt kartu, nes mes labai sunkiai bendraujam, esam labai skirtingi, bet aš stengiuos būt linksmesnė, labiau suprast jį, taip stopriai nekontroliuoti, kad abu būtume suprasti.
Labas vakaras, Silvija,


be abejo, mano laiške įrašyti žodžiai negali nulemti jūsų santykių ateities. Ir nenorėčiau būti tuo pranašu.

Džiaugiuosi, kad šnekatės, bendraujate, abu keičiate tiek situaciją, tiek savo vaidmenį joje. Tai labai daug. Ir iš tiesų, gali būti, kad kažką pakeisti galite. Santykiai su antra puse yra gan sudėtingas dalykas. Ne visuomet visa klostosi taip, kaip norėtume. Jei jausmai stiprūs, abiem pusėms būdinga laikytis vertybių, ir esate brandūs, tokie svyravimai gali santykius sustiprinti. Kartais tam prireikia daugiau laiko..

Labai norėčiau, jog taip nenusimintum, dėl mano išsakytų abejonių. Juk gali būti, jog atspindžiu tavo pačios jausmus, ar ne? Ir tavo draugo jausmus, nes panašu, kad abejoja ir jis. Natūralu abejoti, kai visa klostosi sunkiau. Dažnai mes galvojame, idealizuojame santykius, kad viskas turi eitis tobulai. Taip būna dažniausiai pasakose. Visi mes, įvairiose gyvenimo sferose, susiduriame su sunkumais. Juos įveikdami, tampame stipresni.

Iš tiesų, nuo jūsų kaip poros, norėčiau perkelti dėmesį į tave, į tavo gerovę. Kaip pati gyveni? Ar esi patenkinta savo laisvalaikiu? Kaip tavo mokslai ir hobi? Ar spėji pailsėti? Turbūt jau žinai, kad jautresniam žmogui geriausia būtų kuo labiau save pasaugoti. Ir rūpintis savimi, kuo toliau, tuo daugiau.

Kad ir kaip susiklostytų jūsų kaip poros ateitis, norėčiau, kad žinotum, jog tai ir tu renkiesi, jog tai tavo gyvenimas, jog tai tau svarbu žiūrėti, spręsti, pajausti, įsigilinti, kas tau yra geriausia. Esi protinga mergina, ir aš tikiu, jog tavęs laukia šviesi ateitis. Jei tie santykiai nutrūktų, nuo to tapsi tik dar įdomesniu žmogumi, turinčiu įvairių patirčių, galinčiu kalbėti skirtingomis temomis, galbūt kartais ir pafilosofuoti.. Bet kol kas, kaip matau, džiaugiatės bendravimu ir teigiamais pokyčiais. Juos patys ir inicijavote, tad galite palaukti ir pažiūrėti, kaip jums seksi toliau. Nėra kur skubėti, o erdvės santykių kūrimui, savęs ir kito žmogaus gilesniam pažinimui, neabejoju, atsiras.

Tad, gražaus rudens, šiltų Kalėdų, nepamiršti savęs, mokslų ir svajonių!

Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

432 klausimų
434 atsakymų
9 komentarų
99,602 vartotojų