"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Ar įmanoma atleisti neištikimybę. Ir kaip toliau gyventi su tuo? Nes bandau pamiršti, bet neišeina. Vis prisimenu, kad jis tai padarė. Ir nors jis sako, kad daugiau taip nebebus, aš netikiu. Nėra pasitikėjimo visiškai. Ačiū.

paklausė 2020 Geg 18 Santykiai poroje Žmona

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū už pasitikėjimą mumis ir pasidalinimą savo išgyvenimais. Antrosios pusės neištikimybė visuomet yra labai skausminga.
Savo laiške klausiate ar įmanoma atleisti.
Atsakymas žinoma įmanoma, tačiau tai padaryti nėra lengva.
Kalbant apie atleidimą labai svarbu nepamiršti, kad atleidimas yra ilgas procesas. Vien pasakius "atleidžiu" nepasimiršta visos nuoskaudos ir išgyvenimai.
Vis dėlto atleidimas prasideda nuo skriaudą patyrusiojo sprendimo: nori jis atleisti ar to padaryti negali. Jei atleisti norima būtina apgalvoti ką reikia pakeisti savo elgesyje ir ką turėtų pakeisti vyras, ką turėtų daryti kitaip, kad santykius būtų galima išsaugoti. Kai žinoma ką ir kaip norima pakeisti reikia kantrybės ir laiko tai pasiekti.
Bandant atleisti vienas didžiausių sunkumų, apie kurį rašote ir savo laiške, yra įkyrios mintys, kurios nuolat sukasi galvoje apie tai kas įvyko.
Jeigu tokios mintys nėra sustabdomos, patyręs neištikimybę asmuo pasmerkia save ilgalaikei arba net ir nuolatinei kančiai. Tad pagrindinė užduotis yra ištrūkti iš įkyrių minčių karuselės.
Bandydama ištrūkti iš įkyrių minčių galite pabandyti tiesiog sakyti "STOP" kai įkyrios mintys lenda į galvą. Galite pradėti niuniuoti kažkokią melodiją ir taip užkirsti kelią mintims, kurios vargina. Be to siekiant atsikratyti įkyrių minčių apie tai kas įvyko reiktų stengtis nustoti aiškintis detales apie buvusią neištikimybę,bandyti atspėti vyro socialinių tinklų ar telefono slaptažodžius ir pan., nes tai tik labiau paskatina naujų minčių kilimą. Žinoma šie metodai nepadės čia ir dabar atsikratyti įkyrių minčių, tačiau leis išmokti jas po truputį valdyti. Jeigu pačiai su įkyriomis mintimis susidoroti nepavyksta siūlyčiau pagalvoti apie kreipimąsi psichologo pagalbos.
Be to reikia nepamiršti, kad po neištikimybės greičiausiai jau niekada  neįmanoma gyventi kaip anksčiau, tačiau jeigu abu norėsite su vyru, galite gyventi geriau nei prieš tai.

Stiprybės Jums!
Rasa
atsakytas 2020 Geg 25 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

432 klausimų
434 atsakymų
9 komentarų
99,613 vartotojų