"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Aš jaučiuosi ne visai savimi. Turbūt aplinkiniai mane apibūdintų kaip gan rimtą, susikaupusią, linkusią planuoti. Iš esmės taip ir yra. Nesijaučiu laisva, negaliu daryti kažko ekspromtu. Pamenu, ankstyvoje vaikystėje buvau kitokia- visada linksma, guvi, galędavau paimprovizuoti. Dabar jaučiuosi lyg prislopinta, įkalinta kažkur savy, esu drovi, galima sakyti, kad šie ktiek bijau žmonių  ir niekaip negaliu to pakeisti. Žinau, kad tam įtakos padarė ir vaikystės traumos (tėtis turi priklausomybę nuo alkoholio), manau prisidėjo ir mokykla, nes esu labai jautri, todėl daug kas mane veikė. Taigi turiu klausimą, kaip surasti save? Kaip atrakinti tai, ką žinau, kad turiu, kaip įgauti drąsos? Nes jaučiu lyg pralaimiu šitoje kovoje. Galbūt galėtumete parekomenduoti literatūros :)

paklausė 2020 Kov 19 Bendraamžiai/santykiai darbe Paulina

1 Atsakymas

Labas Paulina. Džiaugiuosi, kad radai stiprybės ir drąsos parašyti mums. Pripažinimas, kad kažkas yra ne taip kaip norime, kad būtų yra pirmas žingsnis link norimo pokyčio.
Perskaičius tavo laišką jaučiu, kad sugebi labai gerai save stebėti ir analizuoti.  Laiške nurodai net galimas tokios savo būsenos priežastis (tėčio priklausomybė alkoholiui ir įvairūs nutikimai mokykloje). Gaila nežinau ar šios priežastys jau yra panaikintos...Jeigu ne manau, kad būtų labai naudinga apie tai pasikalbėti su psichologų (greičiausiai toks dirba tavo mokykloje (jeigu dar ja lankai) arba poliklinikoje, kurioje gydaisi). Gyvo pokalbio metu jis padėtų priimti ankstesnes, kaip pati teigi vaikystės traumas, ir surasti būdų kaip gyventi toliau taip kaip nori nepaisant to kas įvyko. Be to psichologas pasikalbėjęs su tavimi galėtų geriau parinkti tau naudingą perskaityti literatūrą.
Jeigu pas specialistą lankytis neturi galimybių, gali tiesiog atsisėsti ir pagalvoti kokį mažą dalyką galėtum padaryti ar pasakyti, kad jaustumeisi labiau laisva ir labiau savimi nei iki šiol? Ir pabandyk ta dalyką įgyvendinti kelias savaites. Pvz. Pirma pasisveikinti kita žmogų. Kai pradėsi jaustis saugiai ir patogiai pasisveikindama pirma prisėdus vėl pagalvok koks kitas mažas žingsnis parodytų, kad esi laisvesnė ir labiau savimi ir stenkis jį įgyvendinti ir taip toliau kol pagaliau pajausi, kad esi savimi.

Tik nepamiršk, kad keisti save ir savo įpročius yra ilgas ir sudėtingas procesas, todėl nespausk savęs per daug, o judek sau patogiu greičiu pirmyn. Viskas tavo rankose!

Stiprybės ir atkaklumo keičiant tai ką nori pakeisti.

Rasa
atsakytas 2020 Kov 21 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų