"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2019 Grd 10 Kita anonimas

1 Atsakymas

Sveiki. Džiaugiuosi, kad ieškant išeities pasitikėjote ir kreipėtės į mus.

Vaiko "iškraustymas" iš tėvų lovos dažnai yra gana sudėtingas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas. Jūsų atveju vaikas su Jumis miegojo 7 metus, todėl miegojimas atskirai jam visiškai neįprastas dalykas. Prie kurio siūlyčiau pratinti palaipsniui. Nes jei viena dieną pasakysite vaikui, kad viskas nuo šiandien jis miegos atskirai jis tam tikrai priešinsis.
Pratinant vaiką miegoti atskirai reikia apsišarvuoti kantrybe ir pradėti nuo mažų žingsnių. Kadangi savo laiške neparašėte ar ką nors jau mėginote, kaip sekesi ir t.t. Sunku konkrečiai patarti kokie tie maži žingsniai gali būti. Puiki pradžia galėtų būti lovos ar melėgstamos patalynės išsirinkimas su vaiku. Tuomet galima pratinti, kad vaikas kartu su Jumis užmigtų jo lovoje ir tuomet jį palikti vieną. Ar miegantį nunešti ir paguldyti savo lovoje. Vėliau jei pabudęs atbėga pas jus į lovą tuomet palydėti atgal. Dar vėliau galima pratinti vaiką užmigti vieną kai paguldomas vaikas ir pasakoma, jam, kad ateisite pvz už 5 min. Po tiek laiko ateikite apkabinkite, apklostykite ir pasakykite, kad vėl einate ir ateisite už 7 min. Ir t.t. Vaikas belaukdamas užmigs.
Vaiko užmigimui labai svarbūs yra ritualai ir pastovumas. Nežinau kaip iki šiol užmiega Jūsų vaikas. Todėl pagalvokite kokiu metu jis visada turėtų eiti į lovą, kaip ruoštis miegoti ir t.t.

Kadangi Jūs geriau žinote kokia situacija yra namuose, tad turėtumėte sau išsikelti mažus tikslus ir jų nuosekliai ir atkakliai siekti. Tik pasiekus vieną tikslą pereiti prie kito. Svarbiausia yra nenuleisti rankų, nes iškart vaikas neįpras miegoti vienas. Vaikui labai svarbu matyti, kad esate rimtai nusiteikę ir neabejojete savo sėkme bei sprendimais, tačiau nepykstate ir nebarate vaiko.

Kantrybės siekiant išsikelto tikslo
Rasa
atsakytas 2019 Grd 11 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,234 vartotojų