"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki. Man 15 metų,ilgą laiką laikiausi dietos,nes esu gana apkūni. Dabar nustojau. Tačiau labai dažnak mane apima persivalgymas. Kitą visą dieną stengiuosi nepersivalgyti,riboju save,o vakare "pratrūkstu". Kaip sumažinti šiuos priepuolius?
paklausė 2019 Lap 29 Kita anonimas

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad nurodėte savo amžių, tokios informacijos mums neretai trūksta. Laiškelyje minite, jog laikėtės dietos, tačiau šiuo metu nustojote tai daryti ir dabar patiriate persivalgymo priepuolius. Vienas pirmųjų iškylančių klausimų būtų ar  tai pirmieji kartai, kuomet persivalgote? galbūt iki  dietos yra buvę kažkas panašaus? tai rodytų, kad grįžtate prie ankstesnio "įpročio".

Tačiau čia labai svarbu nepamiršti, kad Jums 15 metų ir Jūs vis dar bręstate. Organizmas vis dar keičiasi ir formuojasi, todėl dietos laikymasis gali nepadėti, o pakenkti. Būtent todėl dėl pačios dietos reikalingumo, reikėtų pasitarti su gydytoju.

Kitas paaiškinimas gali būti daugiau biologinis: organizmas, kurį laiką buvo įjungęs taupymo rėžimą, nes laikėtės dietos. t.y. turėjo išsiversti su mažesniu gaunamos energijos lygių, nei kad jam buvo įprasta iki tol. Todėl dabar nutraukus dietą, organizmas stengiasi prikaupti kuo daugiau medžiagų energijos lygiui pakelti, kad kitos galimos dietos metu turėtų medžiagų rezervuarą. Šiuo atveju svarbu pasirinkti tinkamą, subalansuotą mityba.

Trečias variantas gali būti stresas, pasikeitusios gyvenimo aplinkybės, konfliktai, nesutarimai. Tokiu atveju, perdėtas valgymas gali būti laikomas emociniu valgymu. Šiuo atveju verta pagalvoti, kas pasikeitė aplinkoje, santykiuose, kad norisi numalšinti kylančias nemalonias emocijas maistu.

Ketvirtas paaiškinimas gali būti daugiau susijęs su besiformuojančiu valgymo sutrikimu. Tam svarbu  žinoti mitybos įpročių kontekstą: ką valgote, kaip dažnai, kiek ilgai trunka persivalgymo epizodai, kaip dažnai jie būna, kiek kartų jau esate bandžiusi dietą. Taip pat daugiau pagalvoti ar tai nėra susiję su kūno suvokimo pokyčiais. Šiuo atveju geriausia būtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, paaiškinti situaciją ir gauti siuntimą pas specialistą, kuris toliau galėtų Jums padėti.

Labai džiaugiuosi, kad kalbate apie savo problemą ir norite rasti pagalbą,

Odeta
atsakytas 2019 Grd 3 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,131 vartotojų