"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kaip tapti pilnaverciu,laimingu zmogumi,kai visi aplinkiniai viskam sako ne,kad ir ka besiimtum daryti? Sergu epilepsija,atsibodo buti priklausomam nuo kitu,noriu tureti savo gyvenima,savo savivarte masina, bet aplinkiniai aiskina,kad turi but vargsai ir turtuoliai,o as nenoriu jaustis tuo vargsu, ant kurio liptu turtuolis.
paklausė 2017 Spl 11 Motyvacija andrius

1 Atsakymas

Labas Andriau,

Ačiū, kad mums parašei ir pasidalinai savo problema. Visų pirma, girdžiu ir suprantu, kad tau turi būti išties nelengva jaučiantis, jog aplinkiniai tavęs neparemia, kad esi priklausomas nuo jų; situacijos nepalengvina ir tai, kad tu gyveni su epilepsija. Tad jeigu teisingai suprantu, tu trokšti tapti labiau nepriklausomas nuo kitų, atrasti savo gyvenimo kelią, kuriuo eidamas tu justumeisi laimingas ir pilnavertis.

Prieš ką nors sakydama toliau, norėčiau pabrėžti, kad, deja, nežinau, kaip tiksliai tavo kasdienybę paveikia epilepsija, aš tik galiu spėti, kad dėl to tau gali būti sunku, gal dėl to ir tavo savarankiškumas yra apribotas. Taigi, atleisk, jeigu mano pamąstymai nebus pilnai atitinkantys tavo realybės šiuo aspektu. Aš pabandysiu susikoncentruoti daugiau ties tavo kaip asmenybės siekiais.  

Suprantu, kad turi būti skaudu, jog niekas iš aplinkinių tavęs nepalaiko tavo ieškojimuose ir gal net bando sumenkinti tavo lūkesčius dėl savo siekių, visgi, nors ir turėdama ribotą tavo situacijos suvokimą, norėčiau tik pabandyti spėti/pasvarstyti šitų žmonių motyvaciją – ar gali būti, kad jie draudžia, bando atkalbėti tave nuo tavo pasirinkimų dėl to, kad tu jiems rūpi, kad jie nori tave apsaugoti? Žinoma, to žinojimas mums nelabai padeda, tačiau kartais verta prisiminti, kad artimųjų poelgiai ir mintys, nors mums ir nesuprantami ar net skaudūs, dažnai slepia jų rūpestį dėl mūsų gerovės.

Noriu pasiūlyti tokį pratimą – susikaupk ir pabandyk įsivaizduoti, žmogų, kuris tavo manymu yra laimingas, pilnavertis ir savarankiškas. Pats sau pabandyk nupasakoti, kokios yra jo savybės, ko jis nori, kuo jis mėgaujasi, ką jis veikia, ko jis bijo, kas jį motyvuoja ir kas jį stabdo. Tada pasvarstyk, kaip tu jautiesi galvodamas apie save laimingą. Nepaleisk to jausmo ir net jį užsirašyk, kiekvieną detalę, kuri tau šauna į galvą, kai galvoji apie save esant laimingą ir žinantį, ko nori iš gyvenimo.

Žinoma, atsakyti sau į tai, ko tu nori iš gyvenimo, nėra taip lengva. Iš pradžių yra tik abstraktus nujautimas, kas tai turėtų būti. Tam kad gautum tikslesnį savo vidinio pasaulio žemėlapį, turi iš pradžių pradėti tarsi apgraibom, pakartotiniais bandymais. Tik pagalvok, kaip iš tikrųjų yra sudaromas nežinomų teritorijų žemėlapis? Tam žmonės turėjo daug po tą nežinomą žemę keliauti, tyrinėti, jie nubraižė daug jos versijų. Taip ir tu, Andriau, pradėk nuo to mažo pratimėlio aukščiau, kartok jį, pridėk ir atrask naujų detalių apie save, savo pomėgius, ir tobulink savo ‚žemėlapį‘ kasdien, kol pamatysi, tai, ko tu ieškojai. Būtų smagu, jeigu turėtum nors vieną žmogų, su kuriuo galėtum atvirai ir be baimės savo ieškojimais pasidalinti, nes kito palaikymas ir supratimas gali būti išties galinga jėga stiprinant pasitikėjimą savimi.

Pabaigai, norėjau dar pasiūlyt pažiūrėt iš ties be galo įkvepiančių australo Niko Vujicico motyvacinių pasakojimų (pilnas vardas angliškai: Nicholas James Vujicic). Tiesiog įvesk jo vardą internete ir tau išmes labai daug jo nuostabių video.

Nuoširdžiai linkiu nenuleisti rankų ieškant savo kelio, bei neprarasti tikėjimo žmonių gerumu ir jų parama.

Vilda

atsakytas 2017 Spl 12 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

359 klausimų
360 atsakymų
9 komentarų
74,531 vartotojų