"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Po gimdymo pas mane nuotaikos yra neaiškios. Norisi rėkti, verkti, bet jaučiu kad kartais tokia pykta pasidarau ir padaryčiau bet ką. Viską laikau savyje, ne parodau to niekam is aplinkyniu. Man atrodo kad niekas manęs nesupras nes manau, kad viskas dar susiję su mano praeitimi. Turiu vaiką kuriam virš 2m ir mylinti bei mylima vyrą. Atrodo kad viskas gerai, bet nežinau kodėl bet jaučiuosi taip tarsi viena diena sprogsiu su visomis emocijomis. Stengiuosi mąstyti pozytiviai, bet neišeina. Ir net nesuvokiu kodėl taip jaučiuosi. Atrodo todėl kad viskas pasikeitė pagimdžius vaikui, bet tuo pačiu net nežinau.....
paklausė 2019 Rgp 19 Depresija Eglė

1 Atsakymas

Sveiki Egle. Džiaugiuosi, kad radote stiprybės savyje ir patikėjote mums savo išgyvenimus. Jei teisingai supratau, jus kankina nuotaikų kaita ir negalėjimas laisvai reikšti kylančių emocijų. Pati manote, kad tai susiję su vaikelio susilaukimu, nes po jo gimimo viskas pasikeitė. Bet taip pat teigiate, kad tai gali būti susiję ir su jūsų praeitimi.

Deja, savo laiške pateikėte labai mažai informacijos apie tai kas konkrečiai pasikeitė vaikeliui gimus? Kokie praeities įvykiai jums neduoda ramybės? Kada kyla neigiamos emocijos? Kaip elgiatės joms kilus? Kiek laiko jos trunk? Nežinant šios informacijos sunku ką nors konkretaus patarti.

Savo laiške minite, jog manote, kad artimieji nesupras jūsų išgyvenimų. Tačiau jei teisingai supratau, nebandėte su jais kalbėtis. Gal vis dėl to jūsų aplinkoje yra žmogus, kurio pasitikite ir galėtumėte pasidalinti savo išgyvenimais, nes išsipasakojus labai dažnu atveju palengvėja. O ir artimieji pasirodo daug supraringesni, nei galvojame iki tol. O jei tokio asmens šalia nėra siūlyčiau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą, kuris gyvo pokalbio metu padėtų susigautyti kylančiose emocijose bei iš gyvenimuose.  Nes visos emocijos žmogui reikalingos ir naudingos tik svarbiausia ne kaupti jų savyje, o rasti būdą jas išreikšti.


Sėkmės
Rasa
atsakytas 2019 Rgp 20 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

426 klausimų
427 atsakymų
9 komentarų
95,897 vartotojų