"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Dukrai 16 metu,bendraujam labai mazai,o taip noretusi buti jos drauge,esu pati kalta,kai jai manes reikejo as tuo metu paskendusi buvau bedose buitiniuose reikaluose ir t.t
paklausė 2017 Spl 7 Tėvai ir vaikai Inga

1 Atsakymas

Sveiki, dėkui už klausimą. Laiške išreiškiate savo susirūpinimą dėl santykių su dukra. Rašote, kad šiuo metu nedaug bendraujate ir jaučiatės kalta dėl to, kad nesate jos draugė, kaip sakote, tam galėjo turėti įtakos praeities elgesys. Suprantu, kad išgyvenant tokius santykius gali būti nelengva, skaudu, liūdna, o savęs kaltinimo jausmas dar labiau viską apsunkina. 

Kaip ir pati sakote, dabartiniai mūsų santykiai ir gyvenimo situacija yra nulemta sprendimų bei veiksmų, kuriuos padarėme praeityje. Tačiau savęs kaltinimas ir gailestis, kad galbūt praeityje galėjote pasielgti kitaip niekur neveda. Visi mes darom geriausia, ką tuo metu išmanome su visais turimais resursais ir išmintimi, dėl to jūs pasielgėte geriausiai, kaip tik galėjote. Svarbu kreipti mintis ir energiją į tai, ką šiandien Jūs galite padaryti dėl savo santykio su dukra. Mes savo elgesiu, žodžiais, netgi mintimis sėjame sėklytes tarpusavio santykiuose ir prireiks laiko jom išdygti, bet mažais žingsneliais galime judėti darnos link. Pvz. Kiekvieną rytą mintyse palinkėti dukrai geros dienos arba kasdien rasti už ką esate savo dukrai dėkinga ir jai tai pasakyti, taip pat pastebėti stipriąsias dukros asmenybės puses ir išreikšti komplimento forma. 

Svarbu paminėti, kad dukra šiuo metu išgyvena paauglystės periodą, kuris yra nelengvas tiek jai pačiai, tiek tėvams, tad natūralu, jog šiuo laikotarpiu jums abiems gali tekti ieškoti naujų bendravimo būdų, kurie leistų pereiti į brandesnį etapą. 

Apie konkrečius Jūsų situacijai tinkamus sprendimus siūlyčiau konsultuotis su psichologu, su kuriuo galėsite įsigilinti į santykio su dukra subtilybes. Sunkesniu metu kito žmogaus buvimas padeda mums rasti vidinių resursų, reikalingų žengti vidinio augimo link. Galbūt šioje nuorodoje taip pat rasite sau tinkamų minčių. 

Siunčiu palaikymo ir stiprybės, 

Šiltai, 

Inga 

atsakytas 2017 Spl 9 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,579 vartotojų