"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Mūsų namuose taip pat kyla neramumai bendraujant su 15 metų sūnumi. Jis neprisiima pareigų, dažnai elgiasi neatsakingai, neatsitraukia nuo telefono, nes ten jo draugai, apleidžia mokslus, nes pritrūksta laiko arba tiesiog neprisiverčia. Dažnai būna nervingas, kalba, kad nenori taip gyventi, dažnai sako, kad mes jo nesuprantame.
susijęs su atsakymu klausimui: Kaip susigrąžinti dukrą?
paklausė 2017 Spl 4 Tėvai ir vaikai Sabrina

1 Atsakymas

Labas Sabrina,

rašai, jog namuose kyla kivirčai bendravime su 15 metų sūnumi, kuris neatlieka savo pareigų, elgiasi neatsakingai, daug laiko praleidžia prie telefono, neskiria laiko mokslams. Aprašai ir tai, kad jis sako, jog nenori taip gyventi, jaučiasi nervingas ir teigia, kad aplinkiniai ir artimieji jo nesupranta. Tavo laiško pagrindinis klausimas yra orientuotas yra gerų santykių atkūrimą ir gerinimą su savo sūnumi. 

Tikiu, jog tokioje situacijoje norisi pirmiausia padėti savo sūnui, tačiau paauglystė yra vienas iš sudėtingiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių - tuo metu mes formuojamės kaip asmenybės, ieškome savęs, atrandame savo vertybes ir nuostatas, kas lemia mūsų elgesį ir požiūrį į supantį pasaulį. Dažnai paaugliai būna irzlūs, nelinkę bendrauti, jaučiasi nesuprasti ir nepriimti. Paauglystėje vaikus valdo hormonai ir tai kelia norą viską išbandyti, kartais net peržengti tam tikras ribas ir jas „pamatuoti“ patiems savo kailiu. Taip paaugliai neretai stengiasi išreikšti save, atrasti savo vietą tarp bendraamžių, įsitvirtinti savo bendruomenėje. Nepaisant to, jie vis tiek stebi, seka ir įsimena viską, ko tėvai per gyvenimą moko, visgi - tėvai yra jų savotiškas autoritetas. 

Auklėjant paauglius svarbu kantrybė ir priėmimas bei stengimasis nebausti ir nemoralizuoti. Dažnai kartais naudinga tiesiog pasišnekučiuoti, įsiklausyti, kas paaugliui iš ties tuo metu atrodo svarbu, kas neramina ir ko norisi. Paauglius neretai domina diskusijos, tačiau tokios, kuriose jie jaučiasi suprasti ir nekritikuojami, tad čia svarbu išlikti supratingu ir nesistengti, jog Jūsų žodis išliktų paskutinis ir teisingiausias. Jaunam žmogui svarbu atrasti save. Jis tikisi jūsų supratimo ir palaikymo, kai ieško savo tapatumo ir vietos pasaulyje. Todėl jam svarbu išbandyti daug naujų dalykų, padaryti daug klaidų, kovoti dėl teisybės, atrasti savo tiesas. Palaikykite jį tuose ieškojimuose ir tuomet jis gali jaustis labiau suprastas bei priimtas. Norint pasiekti susitarimus, paprašyti atlikti namų pareigas, svarbu ieškoti kompromisų, bet ne įsakinėti, kas gali sukelti paauglio pasipriešinimą ir konfliktą, bloginant tarpusavio santykius. 

Suprantu, jog norisi aiškių patarimų ir nuorodų, tad galite plačiau paskaityti šiame laiško atsakyme, kuriame kalbama apie šeimos taisykles ir vertybes su paaugle dukra. Galbūt atrasite taip pat naudingos informacijos Jums. 

Sėkmės ieškant naujo buvimo su sūnumi.

Viktorija

atsakytas 2017 Spl 4 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų