"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

Dabartiniame darbe jau dirbu beveik keletą metų ir buvau priskirta aukštesnėms pareigoms. Viskas būtų kaip ir puiku, tačiau didelė dalis kolegų neįvertina pastangų, nenoriai kartu bando spręsti problemas ir pan, bei neatlieka jiems pavestų užduočių. Taip, aš esu gerokai jaunesnė (kolegų amžius svyruoja nuo 20 iki 40 metų). Taip, esu mažiau patyrusi. Viską puikiai suprantu, todėl dažnai įvairiais klausimais konsultuojuosi su kolegomis. Dažnai sulaukiu jų palaikymo ir pagalbos. Tačiau, kai  kalba pradeda suktis apie organizacinius dalykus - visiškas ignoravimas. Tiesa, gal nevisai ignoravimas, visi mato, visi kažkaip sureaguoja, bet užduočių neatlieka. Man tai yra svarbu, nes jų užduočių neatlikimas reiškia mano patiriamus sunkumus prieš vadovus. Tikrai nenoriu vadovams skųstis, jog tam tikri darbai neatliekami laiku ir taip, kaip tikėjosi todėl, kad kolegos atsisakė tai atlikti. Tuomet jie galėtų turėti problemų, ko aš taip pat nenoriu... Išeina taip, jog bet kokiu atveju viskas krenta ant manęs- aš neatlikau, aš nesukuravau. Visa tai man nėra nesvarbu, nes iš darbo pasitraukti nenoriu, tačiau dėl tokio kolegų elgesio krentu prieš vadovus. Jau ilgai apie tai mąstau ir vis laviruoju tarp kelių sprendimų. Pirmasis - keisti darbą (ko šiuo metu nenoriu, nes pakankamų finansų stabilumas man yra prioritetas). Antrasis - bandyti kalbėtis su kolegom dar kartą (kaip ir įsitikinusi, jog pastangos bus bevaisės). Keisčiausia tai, jog nuo darželio laikų buvau vienas mėgiamiausių žmonių ratelyje, o dabar viskas priešingai - tai man sukelia daug sunkumų...  Tikrai nemanau, kad mano toks nepasisekimas yra susijęs su mano apatiškumu, nenoru tobulėti. Aš stengiuosi, bet nuolatinis nuvertinimas labai stabdo. Į ką tokioje situacijoje vertėtų man dar atkreipti dėmesį? O gal nėra ką taisyti ir reikia pradėti viską iš naujo kitur? Labai lauksiu Jūsų atsakymo bei nuomonės. Iš anksto dėkoju.

paklausė 2019 Bal 25 Bendraamžiai/santykiai darbe Viltė

1 Atsakymas

Sveika Vilte.

Smagu, kad nori tobulėti, kopi karjeros laiptais ir ieškai išeičių iš nepatinkančių situacijų.

Viduriniojo vadovavo vaidmuo visada yra keblus. Nes kaip minėjai savo laiške nesinori kenkti kolegoms ( pavaldiniams) juos skundžiant už neatliktą darbą, bet nesinori ir nukentėti dėl jų kaltės,nes kažko nesukuravai.
Be to, jei teisingai supratau iš tavo laiško, iki tol kol nebuvai paaukštinta santykiai su kolegomis buvo geri. Buvai jų mėgstama  ir nesijautei neįvertinta. Ir viskas pasikeitė po paaukštinimo.

Šioje situacijoje minėjai,kad matai dvi išeitis- išeiti iš darbo arba bandyti kalbėtis dar kart su kolegomis. Kadangi rašai mums ir ieškai pagalbos suprantu,kad išeiti visai nenori,be to tai padaryti visada suspsesi.  Siulyčiau bandyti naudotis antrąją tavo pačios sugalvota išeitimi- bandyti kalbėtis ir tikėtis,kad pokalbis duos rezultatų.

Kalbėtis su pavaldiniais galima dviemis būdais. Pirmasis tai susirasti neformalųjį kolektyvo lyderį ir su juo pasikalbėti. Pabandyti paversti jį savo sąjungininku ir tokiu būdu pasiekti norimą rezultatą. O antrasis padaryti viso kolektyvo susirinkimą, kurio metu ne priekaištauti, reikalauti ar prašyti. O  iškelti problemą ar klausimą,kuris yra aktualus jums ( nežinau jūsų darbo specifikos,bet pvz.  Darbų atlikimas laiku ( nors čia per platus klausimas reiktų jį sukonkretinti) ) ir tuomet prašyti pvz. užpildyti lenteles su tokiomis grafomis- esama situacija, norima situacija, ką aš galiu padaryti,kad esama situacija maksimaliai priartėtų prie norimos ir ką jūs kaip vadovė galėtumėte dėl to padaryti. Toliau sektų bendras aptarimas ir susitarimų priėmimas kas ir kaip turi keistis po susirinkimo. Susirinkimo metu galima susikurti bendro darbo taisykles arba jau esamas peržiūrėti ir pakoreguoti pagal esamą situaciją.

Dar viena galimybė būtų susiorganizuoti komandos stiprinimo seminarą arba kokią nors neformalią veiklą ( pvz. Atšvęsti gegužės 1 d), kurioje būtų galimybė pabendrauti ne apie darbinius reikalus ir taip stiprinti tarpusavio ryšius.

Daugiau pasiūlymų pateikti negaliu,nes nežinau jūsų darbo specifikos. Tikiuosi,kad pavyks įveikti sunkumus ir pasiekti norimus rezultatus.

Sėkmės
Rasa
atsakytas 2019 Bal 26 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų