"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena..Rytas i mokykla prasideda nuo problemu..Reksmai asaros ....Kupriniu ruosimas ir t.t.Is vakaro to nepadaro, nes uzimta su telefonu..atimant telefona prasideda skandalas.musimas kojom i duris,reksmai.. Vaikas nieko nenori daryt ,
nei tvarkytis, nei pamoku..Pastoviai gasdina, kad kvies policija, jei reksiu, barsiu..Ant mamos visokiais varo zodziais..ir keikiasi. Jei ja paliesi, tai sako paims peili ir susipjaus. As jai ne mama..dura  ..zertva.Jinai nenori gyvent siose namuose...Vat tokios kalbos..problemos kiekviena diena...Jinai nebijo nieko. Jai gali sakyt ka nori..bet vistiek daro savo.. Kaip tai spręsti?

paklausė 2019 Kov 2 Tėvai ir vaikai Angelo.K

1 Atsakymas

Labas vakaras.

Jūsų laiškas trumpas ir gana abstraktus (neaišku: ar jūs viena auginate dukrą, ar ir su kitais suaugusiais taip dukra bendrauja, kaip iki šiol bandėte spręsti šią problemą, kaip reaguojate kai dukra su Jumis nepagarbiai kalba ir viskuo gąsdina ir t.t.)

Nežinant šių ir kitų dalykų situacija lieka neaiški. Netinkamo elgesio priežasčių gali būti daugybė kaip ir išeičių šioje situacijoje. Todėl tikslingiausia būtų kreiptis į psichologą su kuriuo galėtumėte gyvai pabendrauti ir surasti jums tinkamiausią išeitį. Gal būt dukros mokykloje ar Jūsų gydymo įstaigoje būtų galimybė su juo pabendrauti. Taip pat galite pamėginti pasinaudoti Tėvų  linijos teikiamomis paslaugomis.

Iš to ką rašote laiške suprantu, kad esate neviltyje. Jūsų savijauta suprantama ir natūrali. Kiekvienas tėvas nori savo vaikui geriausio ir iš jo tikisi tam tikro elgesio. Siūlyčiau pagalvoti ar Jūsų dukra žino kokio elgesio Jūs iš jos tikitės, kokios taisyklės galioja Jūsų namuose (čia aktualu būtų ir sprendžiat mobiliojo telefono naudojimo problemas), kas nutinka kai būna nusižengiama taisyklėmis. Be to reiktų pagalvoti gal būtų naudinga išsiaiškinti kaip dukrai sekasi mokykloje, kaip ji joje jaučiasi, jei ryte nenori į ją eiti. Taip pat siūlyčiau pagalvoti gal naudinga būtų daugiau laiko praleisti su dukra užsiimant abiems maloniomis veiklomis (pvz. filmo žiūrėjimu ar arbatos gėrimu).

Linkiu stiprybės ir nuoseklumo sprendžiant atsiradusius sunkumus.

Rasa
atsakytas 2019 Kov 10 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,235 vartotojų