"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

mano mamai 60 metų, ji yra 1,60m sveria apie 40kg. Atrodo lyg iš koncentracijos stovyklos. Bet save mato kaip tobulos figūros. Su anoreksija ir kartu šizofrenija mano mama gyvena jau kokie penki metai. Dėl šių ligų, ne kartą gulėjo psichiatrijos skyriuose, bet visur dešimt dienų arba mėnesį. pagal mūsų įstatymus jei ligonis nesutinka, ilgiau laikyti ligonineje neturi teisės. Situacija baisi, nes mama gyvena viena, valgo labai mažai ir kuo toliau tuo mažiau jai lieka tinkamo maisto. Ji randa milijonus priežasčių kodėl jai netinka vienas ar kitais maistas, tai jai apelsinas nušąlęs, tai pienas sukelia glitimą ir ttt.. Kartą per metus jai sušviečia, kad reikia "išsivalyti organizmą" ko pasekoje po kelių dienų vežame per prievartą su greitają į priimamajį ir ten tiesiai į reanimaciją, nes dėl kalio trūkumo stoja širdis. Kai atstato širdį, tada perkelia į psichiatrijos skyrių ir ten prasideda "derybos", ji visiems aiškina, kad jai viskas gerai ir jai reikia namo. Tada po kelių savaičių ją išleidžia namo ir vėl toliau tęsiasi egzistavimas... mano klausimas :

Ar yra Lietuvoje kažkoks anoreksijos gydymo skyrius, kur galėčiau nuvežti mamą ir be jos sutikimo palikti gydymui, tol kol atstatytų nualintą organizmą ir grupinėmis terapijomis, bei psichiatriniu gydymų pagalba įrodytų jai, kad ji neatrodo normaliai.

paklausė 2019 Sau 28 Kita Karolina

1 Atsakymas

Labas. Suprantu Tavo susirūpinimą ir norą padėti savo mamai. Tačiau visoje Lietuvoje įstatymai galioja tie patys. Todėl mano žiniomis nėra jokios oficialios vietos   (nes tai pažeistų įstatymus) kur Tu galėtum nuvežti savo mama ir palikti gydytis prieš jos valią. Nebent kaip nors būtų galima įrodyti,kad ji kelia grėsmę savo gyvybei. Tačiau kaip tai būtų galima padaryti reiktų konsultuotis su ją gydančiu psichiatru.

Stiprybės Tau.
Rasa U.
atsakytas 2019 Vas 3 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

452 klausimų
455 atsakymų
9 komentarų
114,750 vartotojų