"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Draugavau su viena drauge 8 metus, tačiau labai norėjau, kad ji su manim būtų labai artima, stengdavausi padaryti, kad ji draugautų labai su manim. 1-2 klasėse ji draugavo, bet ilgainiui ji pradėjo nuo manęs tolti ir nebedraugauti. Mane atstumdavo,o su kitais bendraudavo. Bandžiau ir aš pasikeisti, draugauti su kitais, kad su drauge suartėčiau. Ir pasikeičiau. Nesipykom kone metus, bet pabaigoje ji nebesikalbėjo su manim, pratrūko, supykom. Man buvo liūdna labai. Galiausiai per mane perėjo į kitą mokyklą. Likau vieniša. Bandžiau į tai nekreipti dėmesio, paskui stengiausi bendrauti su kitais, juoktis, būt savimi, susirasti draugus, o kai nepasisekė, laukiau, kol kiti prieis, pasui vėl draugauti... Bet kadangi su drauge praleisdavau daug laiko, o su klasiokais nebendravau, man jau metus nesiseka niekaip, net mokykloje susirasti draugo, kuris pastoviai su manimi draugautų ir po dienos nepaliktų, bet nieko nepavyko. O ta draugė susirado kitą, neberašo man ir yra labai laiminga... Labai noriu draugo, bet neturiu. Patarkit, prašau, ką daryti...

paklausė 2019 Vas 13 Bendraamžiai/santykiai darbe Emilija

1 Atsakymas

Labas, Emilija.

Suprantu tavo liūdesį dėl prarastos draugės ir dėl to,kad neturi kitų draugų. Draugai vaidina svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime. Tačiau susirasti ir turėti tikrų draugų pavyksta tikrai ne kiekvienam, todėl tu tikrai nesi viena.
Savo laiške pabrėžei žodžį pastoviai. Būtų įdomu sužinoti ką tu turi omenyje? Kaip dažnai draugai su tavimi turėtų bendrauti? Ir ar tik su tavimi jie turėtų bendrauti? Nes pastoviai vienam žmogui gali būti pora valandų per savaitę,o kitam pastoviai bent pora valandų per dieną. Gal būt jei pasiklausinėtum savo klasės draugų atsirastų tokių,kurie tave laiko savo drauge. Tik jie bendrauja su tavimi ne taip dažnai kaip tu norėtum.
Taip pat savo  laiške minejai,kad stengiesi būti savimi. Manau tai yra labai svarbu,nes draugystė kuri prasideda nuo melo ir apgaulės ilgai netrukna, todėl tavo sprendimas būti savimi labai sveikintinas.

Pagrindinis klausimas tavo laiške buvo ką daryti jei labai nori turėti draugą,bet jo neturi. Pateikti konkretaus atsakymo neįmanoma. Nes draugystės užsimezga skirtingose vietose ir skirtingomis aplinkybėmis.
Viena galimybė būtų susirasti naują tavo pomėgius atitinkančią veiklą ( būrelį, savanoriavimo organizacija ar pan.) ir ten susipažinti su naujais žmonėmis bei mėginti užmegzti draugystę.
Kita galimybė būtų kreiptis į psichologą ( mokykloje jei yra),kuris galėtų padėti tau geriau suprasti save, išanalizuoti kas galėtų padėti tau susirasti naujų draugų.

Sėkmės!
Rasa
atsakytas 2019 Vas 17 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų