"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
manau kad esu gylioj depresijoj, nes dėl nemokėjimo bendraut esu vienyšius. Kenčiu skurdą, įvairios aplinkybės sunkina padėti, o šiais metais susiduriau su šeimos abejingumu. Taip pat paskutiniais metais nejaučiu gyvenimo džiauksmo ir prasmės. Žalingų įpročių neturiu bet turiu atsisakyt savo mėgstamų hobių kas visiškai apkartina gyvenimo dėl to kilą  minčių nusižudyti.
paklausė 2019 Vas 5 Depresija V.

1 Atsakymas

Labas,

                      Iš laiško suprantu jog situacija yra nelengva- skurdas, šeimos abejingumas, gyvenimo džiaugsmo praradimas, mėgstamų hobių atsisakymas. Laiške kalbate ir apie kylančias mintis apie savižudybę.

                      Savižudybė dažnai būna susijusi su ne nenoru gyventi, o su nenoru būti toje situacijoje, kurioje žmogus yra ir su nenoru jausti jausmus, kuriuos jaučia. Iš Jūsų laiško suprantu, jog šiuo metu Jūs tai išgyvenate, kadangi mintys dėl savižudybės atsiranda dėl to, jog dėl gyvenimo aplinkybių tenka atsisakyti mėgstamų hobių, o ir gyvenimo prasmės pastaraisiais metais nejaučiate.

                      Esate drąsus, jog nusprendėte parašyti mums laišką, kadangi pagalbos ieškojimas man rodo, jog jūs norite gyventi ir keisti esamą situaciją. Labai svarbu, jog šiuo gyvenimo etapu neliktumėte vienas. Savo laiško antraštėje klausiate, „kur ieškoti pagalbos gyvai neeinant pas psichologus ar ligoninę“ ?

                      Laiško pabaigoje nurodysiu įvairių tarnybų kontaktus, kurios teikia emocinę ir psichologinę pagalbą telefonu. Gyvas pokalbis su specialistu, nematant vienas kito, galėtų būti Jūsų antras žingsnis link pagalbos gavimo.                      

                     Pastebėjau, jog savo laiške rašote, jog manote, kad Jums depresija. Dėl to skatinu pasvarstyti privalumus, kurie būti  gyvai lankantis pas psichologus- galėtumėt išsiaiškinti ar Jums tikrai depresija, psichologas padėtų kelyje įveikiant nenorą gyventi ir atrandant gyvenimo džiausmą, užmegztas kontaktas su kitu žmogumi padėtų spręsti bendravimo sunkumus.

Linkiu išlaikyti savo drąsą ieškant pagalbos, Jūs ne vienas !

PAGALBA TELEFONU NEMOKAMAI VISĄ PARĄ

Jaunimo linija- 8 800 28888


Vilties linija- 116 123

JEI NUSPRĘSTUMĖT IEŠKOTI PAGALBOS GYVAI, TAI GALITE PADARYTI ŠIAME TINKLAPYJE IR IŠSIRINKTI, JŪSŲ MANYMU, JUMS TINKAMIAUSIĄ VIETĄ AR SPECIALISTĄ:

https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/

atsakytas 2019 Vas 5 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,034 vartotojų