"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visada kai susitinku kokį nors žmogų, mano veido raumenys įsitempia, negaliu normaliai ištarti žodžių ir jų artikuliuoti, užsikertu. Pasidarau nerangus. Kai būnu vienas, taip nebūna. Kodėl taip yra? Kaip galėčiau su tuo kovoti?

paklausė 2018 Grd 13 Stresas anonimas

1 Atsakymas

Laba dienelė,

labai ačiū už prasmingą klausimą.. Be abejo, nelengva buvo paklausti, ir džiaugiuosi, kad šiandien galiu pabandyti atsakyti į jūsų klausimą. Labai svarbu yra, kad jūs suprantate, jog sunkumų yra. Jau žengėte pirmąjį žingsnį, - parašėte laišką. 

Taip, nerimas yra dažna šiuolaikinio žmogaus problema.. Tai gali būti stresas, sunkios gyvenimiškos patirtys ir t.t. Kartais nutinka taip, kad bendrauti tampa sunku.. Tai gali būti laikina, todėl labai svarbu jums neuždelsiant kreiptis į specialistus poliklinikoje, krizių centre arba, jei galite sau leisti - privačiai. Labai tikiuosi, jog per daug jūsų neišgąsdinau, ir mano rašymai neapsunkins tolesnių jūsų veiksmų.

Pagalvokime drauge, kodėl jūs rašote mums?. Žinoma, norisi sulaukti atjautos, supratimo ir patarimo kaip spręsti problemą. Aš labai labai labai tikiuosi, jog mano atsakymas nepasirodys jums svetimas ir nepriimtinas.. Gali būti, jog jums prireiks ilgalaikių konsultacijų, tačiau nenusiminkite. Tai bus į naudą jums ateityje, - darbe, santykiuose su artimais žmonėmis ir giminėmis. 

Smagu girdėti, kad rūpinatės savimi! Atminkite, šiuo metu jums svarbiausia labai daug laiko skirti sau, - vengti stresą keliančių situacijų, susitvarkyti su darbu ar mokslais, susidaryti sąlygas atsipalaiduoti ir pailsėti, pasitikrinti sveikatą, laikytis sveiko gyvenimo būdo. 

Svarbu visgi būtų socialinių situacijų nevengti. Eikite, bendraukite, leiskite laiką su kitais žmonėmis. Geri draugai tikrai jūsų neatstums ir supras net ir tylintį, o prastų draugų - et, kam jų reikia? 

Galite šį sunkmetį paversti nuostabiu laiku - imkitės tapybos, savanorystės, knygų skaitymo, mokykitės programavimo. Žinoma, ir problemos neužleiskite, - jei nesikreipsite į specialistus, gali būti ir sunkiau. Tad, - laikykitės, tikėkite, bendraukite su konsultantais, ir visa, kas taip gąsdina, pasirodys įveikiama. Sėkmės, vilties, ir optimizmo!

Laimingų švenčių!!!

Inga

atsakytas 2018 Grd 16 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

404 klausimų
405 atsakymų
9 komentarų
83,073 vartotojų