"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, pagalvojau, kad čia sulauksiu pagalbos. Turiu du vaikus. Gyvenam pilnoje šeimoje. Vienam vaikui penkeri metukai ir mes nuolatos pykstamės, ginčijamės. Jaučiuosi, kad mane dažniausiai vaikas išprovokuoja. Nebeturiu ramybės. Kaip galėčiau pagerinti savo santykį su vaiku? Kaip padaryti, kad mažiau pyktumėmės? Kaip padaryti, kad jis padarytu, ko jo prašau? (apsirengtu) Kitam vaikui septyni metukai, jis su spec. poreikiais. Čia dar sudėtingesnis variantas, nes jis mušasi, jeigu ko nors negauna, šaukia, neklauso, nesimoko, nebežinau, ką daryti. Ką daryti, kad vaikas mūsų klausytų? Kad mokytųsi? Prirašiau daug klausimų, bet labai reikia atsakymų. Iš anksto ačiū.

paklausė 2018 Grd 7 Tėvai ir vaikai Danutė

1 Atsakymas

Sveiki, 

ačiū, kad parašėte.. Na, manau, viskas būtų pernelyg lengva, jei mano laiško jums užtektų.

Galbūt tai požiūrio dalykas, - susitvarkyti su vaikais nėra ta formuluotė.. Kaip atrasti ryšį su jais? Kaip nusistatyti taisykles namuose, ir jų nuosekliai laikytis? Kaip paprašyti vaiko susidėti žaislus į vietą neužgaunant jo be galo trapaus ego?. 

Specialieji vaiko poreikiai - dalykus gilus ir sudėtingas.. Tačiau vien tuo negalime aiškinti vaiko elgesio. Esu sutikusi begalę džiugių ir paklusnių SUP vaikų, ir tai tikrai yra įmanoma pasiekti. Tad tenegąsdina ir jūsų šis pavadinimas. Kas nelaimė, gali tapti dovana. 

Svarbu būtų laikytis visuminio požiūrio - pažiūrėti plačiau. Atvirai kalbant, aš taip pat nedirbčiau darbovietėje, kaip galbūt ir jūs, kur girdėti daug įsakymų, reikalavimų ir taisyklių, tačiau maža žaismingumo, džiugesio, lengvumo, artumo, dalijimosi jausmais ir švenčių. Na, taip jau yra, kad vaikui, kaip ir suaugusiam žmogui,vakarienės ir namų darbų sąsiuvinio gali neužtekti. Jūs galite net pati paklausti vaiko - ko tau trūksta? ką norėtumei dažniau veikti drauge? kaip susitarsime, kad tu paklausytum, kai skubame išeiti?

Labai patarčiau apsilankyti žaidimų terapijos seminaruose, na Vilniuje jų tikrai yra.. Jei pasistengus į bendravimą su vaikais įnešti daugiau lankstumo, supratingumo, atlaidumo, žaidimų, draugiškumo, tolerancijos ir linksmybių, - situacija tikrai keisis. Na, jei įsivaizduotume, kad auginate du kačiukus. Juk nepyksite ant jų, kai lipa užuolaidomis, ar išmėto vištieną po pusę virtuvės.. Dažniau nusijuokiame iš tokios situacijos. Panašiai yra ir su vaikais.. 5 ir 7 metukai, - tai labai maži vaikai! Neretai vien nemėgstamos intonacijos pakanka, kad susitarimų nebeliktų. Ir jūs atsisakykite nuostatos, kad vaikas visada rengsis, kai jūs pasakysite, ir vaikas neturėtų galvoti, jog privalo visą laiką paklusti. Mažylis, kuris atlieka užduotėlę sava valia, tikrai užaugs sveikas ir laimingas, o jei versite nuolat paklusti - bėdos gali būti vėliau.. Apgailestauju, kad tenka taip rašyti.

Jei savo vaikystę prisimenate kaip nuolatinį tvarkos laikymąsi, pareigų atlikimą ir kitokius "darbus" ar "paklusnumus", geriausia išeitis būtų ieškoti psichologo konsultacijų jums. Kartais, neretai dėl istorinių aplinkybių, net ir nenorėdami artimi žmonės mus sužeidžia emociškai. Ieškoti išeities - būtina. Tuomet ir jums bus lengviau, ir vaikai lengviau jus išgirs..

Yra labai daug variantų, kaip galite rasti naujų auklėjimo būdų - tai ir Tėvų linijos konsultacijos, tėvystės įgūdžių grupės, pasitarimai su kitais tėvais, mokyklos ar darželio specialistais, literatūros skaitymas ir analizė.

Džiaugiuosi, kad ieškote išeities, ir tikiu, kad įdėjus darbo, jums pavyks! Prisegu laiške nemokamą knygą. Jei taikysite šiuos patarimus - problemos turėtų mažėti.  http://www.sppd.lt/media/mce_filebrowser/2015/02/18/Pozityvios_tevystes_igudziu_ugdymo_metodines_rekomendacijos.pdf

Jei jums reikėtų emocinės paramos - ieškokite tėvystės grupių, konsultantų ir kitų tėvų draugijos. Nusiteikite pozityviai, ir jums atsivers daug naujų galimybių.

Gražių švenčių!!!

Inga

atsakytas 2018 Grd 16 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų