"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Domiuosi žmogaus psichologija, manau, jog dažnai žmonės galvoja vienaip, o elgiasi visai kitaip. Man smalsu, ar visgi kūno kalba iš tiesų nemeluoja? Ar tikrai kartais žmonės atlieka judesius, kurie nepriklauso nuo jų valios?

Gal galėtumėte man pasakyti, kokie kito žmogaus gestai/judesiai gali išduoti simpatijos ženklus?

paklausė 2018 Lap 1 Kita Gitana

1 Atsakymas

Laba diena, Gitana,

taip, kartais būna, kad žmonės galvoja vienaip, o elgiasi kitaip. Psichiką sudaro sąmonė ir pasąmonė. Minčių bei jausmų, idėjų, patirčių, nuostatų, įsitikinimų, baimių ir simpatijų turime labai daug.. Kartais visa tai geriau įsisąmoniname, o būna kad laiko užtenka tik konkretiems praktiniams veiksmams apgalvoti. Tokia yra kasdienybė, ir gerai kad taip yra. O, jei mano pasąmonėje jūra ir vėjai, tai dar nereiškia, kad turiu pagal tai ir elgtis. Mes galime pasirinkti, koks elgesys atneš mums daugiausiai naudos, koks elgesys sutaps su mūsų vertybėmis, tikslais ir nepažeis kitų žmonių interesų. Apgalvoti, pasitarti ir nuspręsti.

Jei kalbant labai paprastai, ar tikrai manai, kad žmonės galvoja viena, o elgiasi visai kitaip? Ar gali taip būti? Juk filosofuodami ar svajodami leidžiame sau daugiau minčių laisvės, tačiau puikiai suprantame, jog tikrovė yra taisyklių rinkinys. Kiekvienam tikslui yra tinkamos priemonės. Pvz. noriu turėti diplomą ir dirbti pagal specialybę - turiu mokytis, laikytis studento etikos ir išlaikyti visus egzaminus.

Kūno kalba gali nemeluoti. Visgi visuomet yra išimčių. Nereikėtų kūno kalbos signalų suprasti kategoriškai , tarsi juoda - balta, ar vienpusiškai, vienareikšmiškai. Kūno kalba visuomet reiškiasi tam tikrame kontekste. Akies mirktelėjimas vienąkart gali reikšti draugiškumą, kitąkart - emocinę įtampą. Labai nelengva nuspręsti, ką iš tiesų reiškia vieno ar kito žmogaus kūno kalba. Reikia žmogų gerai pažinoti, žinoti aplinkybes, numatyti savo subjektyvumą  bendraujant su tuo žmogumi ir t.t. Galima paklausti žmogaus, ką iš tiesų jis/ji galvoja, ką norėtų pasakyti ir pan. Bet tikrai ne visada mes sužinosim. Galbūt geriausias kelias atrasti ryšį su žmogumi ir yra klausti, domėtis, rūpintis, kalbinti. T.y. bandyti suprasti, ką galvoja žmogus, su kuriuo norime bendrauti.

Kūno kalba gali ir nieko nereikšti, svarbu nesuteikti tam per daug reikšmės.

Dėl judesių, kurie nepriklauso nuo mūsų valios. Gal kartais ir gali taip nutikti. Tačiau, kas visgi yra valia? Ar tai gebėjimas atlikti nedidelį judesį, ar tai būtų gebėjimas mokytis, dirbti, rūpintis kitais, tarkim susitvarkyti namus, ir perskaityti 10 knygų per du mėnesius?

Kito žmogaus simpatijas gali išduoti šypsena, draugiškas žvilgsnis, pagarbus elgesys, rūpinimasis tavimi, dėmesys, ilgalaikis bendravimas. Nes jei žiūrėti tik gestus, galima lengvai suklysti.. Galbūt kitas žmogus tiesiog yra linkęs betarpiškai elgtis su visais, - t.y. apkabina, atvirai bendrauja, paliečia ranką, petį ar skruostą. Aš tikiu, jog žmogus, kuriam išties patinki, leis tau apie tai sužinoti kilniais ir garbingais būdais.

Be abejo, daugiau apie kūno kalbą ir psichologiją gali sužinoti skaitydama psichologinę literatūrą, lankydama seminarus. Labai patarčiau rinktis psichologų - psichoterapeutų, ar psichologų mokslo daktarų knygas, jei kalbėti apie skaitymą. Ačiū Tau už klausimus, ir džiaugiuosi, jog domiesi svarbia kiekvienam asmeniškai tema - sieki pažinti save ir kitus žmones.

Linkiu sėkmės!

Inga

atsakytas 2018 Lap 4 Inga P.
redaguotas 2018 Lap 4 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų