"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visada gyvenome skurdziai,bet siais metais pasiekeme visiska skurdo riba. Tevas alkoholikas.  Visa tai labai slegia. Tai zemina, apriboja, sumenkina, kelia problemu  ir seimyniniuose santykiuose. Praradau vilti kadanors gyventi kitaip, net ir nenoriu tureti vilties, nes kiekvienas vilties momentas baigiasi didesniu nusivylimu(labai daug kartu isitikinau). Sunkiausia matyti savo seimyniskius taip pat kenciancius savyje, o ypac mama,per anskti pasenusia... Sunku ir suprasti,kad musu padeti aplinkiniai laiko kaip zemiausia is galimu. Nepaisant to,kad tetis geria,mes, vaikai esame pavyzdingi, siekiam tikslu. Kaip rasti stiprybes isgyventi visa tai? Labai pavargau, per ilga laika prisikaupe vargai, slegia prie zemes...

paklausė 2018 Lie 23 Stresas Danguole

1 Atsakymas

Sveika,

Labai džiaugiuosi, kad išdrįsai kreiptis pagalbos. Tai labai svarbus ir drąsus žingsnis. Svarbu, kad atrandi jėgų ieškoti pagalbos, atlaikyti visas aplinkybes ir dar turėti tikslus, bei jų siekti. Labai svarbu, kad suprastum, jog nesi atsakinga už savo tėvų gyvenimą ir veiksmus. Suprantu, kaip sunku matyti mamą, kenčiančią, kaip skaudu kaskart išgyventi tėvo emocijas ir elgesį. Bet tavo gyvenimas yra tavo, ir reikia juo rūpintis. Kad dar gali išlikti pavyzdingu vaiku, tai džiuginantis dalykas. Tai turbūt Tavo stiprybė, kuri Tave veda pirmyn. Tikrai neprarask vilties, kad niekas nepasikeis Tavo gyvenime. Tik tikriausiai aišku jau viena, kad niekas Tau nepadės ir Tavo gyvenimu nepasirūpins. Turėsi tai padaryti pati. Todėl ieškok pagalbos aplinkoje. Kai pats kažko negali, reikia nebijoti paprašyti, ir mokėti priimti pagalbą. Gal kada nors gyvenime Tu galėsi kažkam padėti. Natūralu, kad pritrūksta jėgų siekti savo asmeninių tikslų. Tokios emocinės "duobės", kuomet pritrūksta jėgų kabintis į gyvenimą, nutinka daugeliui žmonių dėl įvairių priežasčių, tačiau visuomet yra išeitis, kurią randame. Todėl džiaugiuosi, kad nepaisant sunkumų, Tu rūpiniesi savimi ir klausi, kaip viską ištverti.

Kaip suprantu, susiduri su neigiamomis emocijomis ir aplinkos elgesiu, tad jei nėra galimybės kreiptis į psichologą, emocinę pagalbą gali gauti paskambinus į „Jaunimo linija“ - 8 800 28888, ten yra padėti pasiruošusių žmonių, kurie Tau padės sunkiu momentu. 

Sėkmės

Sigita

atsakytas 2018 Lie 24 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
518 atsakymų
10 komentarų
149,945 vartotojų