"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Man depresija dėl pažinimui ir vidurkio. Mane engia lietuvių mokytoja. Smuiko mokytoja rekia ir vadina “neišsivysčiusiu embrionu”. Susipykau su geriausia drauge. Neįstosiu į norima mokykla - bus dar didesne depresija. Mano vidurkis 1 pusmečio - 8,43 antro - 7,87

      Tikiuosi sulaukti pagalbos :’)
paklausė 2018 Bir 1 Depresija Neišsivystęs embrionas

1 Atsakymas

Dėkoju, kad parašei ir pasidalinai tau svarbiu klausimu. Labai sunku atsakyti, nes parašei, labai mažai informacijos. Nežinau, nei kelintoje klasėje esi, nei dėl ko tave mokytojai engia. Sunku suprasti geriau Tavo situaciją. Bet pabandysiu padėti Tau. Visada gali kreiptis asmeniškai pas psichologus pagalbos, ir turėsi galimybę savo situaciją išanalizuoti geriau.

Rašai, kad tau depresija dėl pažymių ir vidurkio, kad tave nuvertina mokytojai, bei susipykai su savo drauge. Tavo laiške pajutau vienišumo ir liūdesio, lyg jaustumeisi atstumta, nepriimta, nuvertinta. Nežinau, kelintoje tu klasėje, bet man atrodo, kad tavo vidurkis visai neblogas. Matau, kad pavasarį jis kažkiek suprastėjo, bet iš esmės 8 yra tikrai geras pažymys.

Norisi paklausti, kas nurodė Tau standartus pažymių ir vidurkio, kokie jie turi būti? Ar Tu pati mokiniesi dėl pažymio, ar dėl žinių? Kurie dalykai Tau geriausiai sekasi? Ar stengiesi juos stiprinti, ar daugiau vargsti prie tų, kurie sunkiau sekasi? Sakai, kad neįstosi į norimą mokyklą. Iš kur toks išankstinis žinojimas? Ir kodėl būtent ta mokykla? Juk gyvenimas tikrai nesibaigia viena mokykla, ar žinių vertinimo pažymiais. Pabandyk pasiklausinėti žmonių, ir pamatysi, kad daug pasiekę žmonės toli gražu nėra visi vien dešimtukininkai. Ne visi baigę geriausias mokyklas. Net ne visada pažymys turi įtakos mūsų laimei, pasiekimams, tolimesnei ateičiai.

Man panašu, kad dabar pati savimi netiki, save nuvertini. Iš kur tas vertinimas atėjo? Kas iškėlė tuos vertinimus Tavo gyvenime? Dėl ko norisi gauti gerus pažymius? Būti gera ir sugebančia? Kartais, ta įtampa, dideli lūkesčiai mums neleidžia pasiekti gerų rezultatų. Kviečiu Tave permąstyti, kur tu esi stipri, kur tau geriausiai sekasi, ir ten save realizuoti ir tobulinti. Tik taip pajusi, kad Tu gali, kad esi verta. Ir nebūtina žmogui visko mokėti. Tai yra net neįmanoma. Svarbu mėgautis tuo, kas tau patinka. Ir nesvarbu, kokioje būsi mokykloje, visur gali pasiimti, kiek gali geriausio. Šiai dienai, visuomenėje yra labai aukšti lūkesčiai, dėl darželių, mokyklų pasirinkimo. Bet tai nieko nepasako apie Jus. Jus tik pati tikėdama savimi, galite gerai jaustis ir daryti sprendimus bei pasirinkimus.

Paauglystėje labai svarbu yra draugai. Tikrai sunku ir skaudu, kai su jais nutrūksta ryšys dėl vienų ar kitų priežasčių. Bet visada galima kalbėtis, jei norisi tuos ryšius išsaugoti. Nebijokite pasikalbėti su drauge. Konfliktai nereiškia santykių pabaigos. Tikrai tai reiškia, kad tuos santykius galima vystyti daugiau vienam apie kitą žinant. Tu  gali pasakyti draugei, kaip jautiesi, ko tau norisi iš jūsų santykių ir kad norėtum toliau su ja bendrauti. Manau, kad ir draugė tau kažką pasakys, ir tada galėsi geriau suprasti situaciją.

Jei Tau šiuo metu sunku pačiai sustiprėti, gali pasvarstyti apie psichologo konsultacijų galimybę, kur tu galėtum aptarti šiuos klausimus artimame terapiniame kontakte.
atsakytas 2018 Bir 6 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

403 klausimų
404 atsakymų
9 komentarų
81,384 vartotojų