"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena,

Padėkite, nežinau, kaip teisingai pasielgti.  Atrodo banali istorija, bet nežinau kuo viskas baigsis. 19 metų gyvenu antroje santuokoje, abu iš pirmų santuokų turim vaikų (bendrų neturim). Vasarą  atskrenda iš užsienio vyro dukra su 4 m. anūku (plastinei operacijai) 10 dienų. Ir sugalvojo atsivežti savo pažįstamą airę, kuri taip pat darosi plastinę operaciją, ir jai atseit liūdna bus vienai gyventi viešbuty (aš jo dukrai pasiūliau šį variantą). Mūsų gyvenamas plotas tik du kambariukai. Man nepatiko, kad man per atostogas reikės trintis su nepažįstama aire (juo labiau, kad nekalbu angliškai), ir dar rūpintis  svetima moterim (taigi ji bus po operacijos). Vyras supyko ir pareiškė: čia ir mano  namai, jei šitaip – neskrendu į suplanuotas atostogas užsieny ir gyvenu kaip noriu ir tu man neįdomi. Eilę kartų aš vis nusileisdavau, bet dabar esu įsižeidusi, ar teisus jis? Vadinasi kažkokia nežinoma airė svarbiau už mūsų santykius ir viską galima taip lengvai sunaikinti? Ką daryti, patarkite, neturiu su kuo pasitarti ...

paklausė 2018 Geg 3 Santykiai poroje Neringa

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū, kad parašėt ir pasidalinot savo problema. Skaitant Jūsų pasakojimą, jaučiu Jūsų liūdesį ir nusivylimą. Jūs sakote: ,,tiek metų nusileidau...“ Panašu, kad anksčiau stengdavotės prisitaikyti prie sutuoktinio. O šį kartą išsakėte savo norus ir atsižvelgėte į savo poreikius. Manau, kad tikrai turite teisę į savo poreikius (jaustis laisvai ir patogiai savo namuose, nors tuo tarpu, kaip suprantu, vis tiek gyvens Jūsų sutuoktinio dukra su vaiku?).

         Visada labai sunku kalbėti, žinant tik dalelę situacijos, ir nežinant daugiau Jūsų bendro gyvenimo detalių. Todėl atsakyti į klausimą, ar turi Jūsų tokia santuoka ateitį, labai sunku. Manau, kad tiek metų nugyvenus, visada reikia tikėti, kad santykius galima išlaikyti, ir stiprinti. Svarbu yra kalbėtis, ir išsakyti, kaip Jūs jaučiatės, ko Jūs norite. Juk nelabai aišku, iš to, ką pasakėte, dėl ko Jūsų vyras taip emocingai sureagavo? Ką reiškia, jo tas nepasitenkinimas? Ar Jūs kalbėjotės apie tai? Ar bandėte suprasti savo vyro jausmus ir poreikius? Gali būti, kad visai ne toje dukros draugėje esmė. Jūsų vyras greičiausiai Jums norėjo kažką tuo pasakyti.

         Labai linkiu Jums pasikalbėti kartu su partneriu apie tai, nebijoti išsakyti savo nerimą, skausmą, savo poreikius. Paklausti jo, ko jis nori šioje situacijoje, ar jis padės Jums namuose, kai juose apsigyvens dar papildomų žmonių. Aptarkite galimybes apgyvendinti visus svečius. Pabandykite suprasti, kodėl Jis taip stipriai sureagavo į tokį Jūsų sprendimą. Gal jis nori, kad viskas būtų pagal jį? O gal jam atrodo, kad visada viskas būna pagal Jus? Manau, kad pasikalbėję apie tai, kaip Jūs jaučiatės, Jums palengvės, ir galėsite ramiau važiuoti atostogų.

         Linkiu Jums sėkmės santykiuose ir gerų atostogų!
atsakytas 2018 Geg 5 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,212 vartotojų