"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki, vakar nuvažiavau pas psichoterapiautę/ psichologę, bet prie jos klinikos apsisukau ir grįžau. O ką man ten sakyti? Jausčiaus lyg žiurkę į galvą įsileidęs. Niekada ten nebuvau. O jūs bendraujat, ar tik atrašot? Viskas tik viešai? Yra moterų linija, vaikų, jaunimo, laiškai draugui, kur kaskart atrašo vis kita studentė. Vilties linija kelia ragelį po pusvalandžio ar valandos, o kur kreiptis vyrui ? Tiesiog pamąstymui.
paklausė 2017 Grd 23 Depresija .

2 Atsakymų

Geriausias atsakymas

Sveiki, 

Aš taip pat paantrinsiu kolegei, kad Jūsų noras kreiptis ir ieškoti pagalbos yra labai sveikintinas ir rodo, kad turite ne tik motyvacijos bet ir jėgų teigiamam pokyčiui. Iš to, ką įvardinote, matyti, kad pagalbos ieškojot ne kartą, ir turit ką papasakoti, tik problema, kad nerandate, kas Jums būtų tinkamiausia, kokia pagalbos forma. 

Kaip pats įvardinote, daugiausiai žinoma ir turbūt lengviausia rasti tokią informaciją, kuri yra susijusi su pagalba moterims, pagalba jaunimui. Vyrai tarsi tampa "nutylėti". Todėl čia noriu Jums pasakyti Ačiū, kad atkreipėte į tai dėmesį. Tikiuosi Jūsų atvejis -  ieškoti pagalbos - taps pavyzdžiu ir kitiems vyrams. 

Dėl pačios konsultacijos ir tai, kas vyksta jos metu: pirmiausia - negalvoti, kad apsilankius pas psichologą, jam reikia pateikti "raportą". Ateikite toks, koks esate - su visais turimais jausmais ir mintimis. Svarbu, kad pagalvotumėte, ką būtent norite aptarti, ką suprantate kaip savo problemą ar kokio tikslo norėtume pasiekti šiuo savo apsilankymu. Turbūt pastarasis aspektas (ko norėtume pasiekti šiuo apsilankymų) būtų vienas svarbiausių, kuris padėtų prieiti ir prie pačios problemos.

Susimąsčiau ties Jūsų išsireiškimu "Jausčiaus lyg žiurkę į galvą įsileidęs". Nežinau, kaip būtent įsivaizduojate žiūrkę, kokias asociacijas ji Jums kelia, bet jeigu laikytumėmes, kad klientas yra labirintas, o žiūrkė - šiuo atveju konsultatas, tuomet komplektas būtų visai neblogas, nes kaip jau yra žinoma, žiurkės/pelės geba greitai prisitaikyti prie tokios sudėtingos aplinkos ir rasti išėjimą. TAČIAU be paties kliento pagalbos, t.y. labirintui nepaliekant nė vieno išėjimo, žiurkei užduotį įvykdyti tikriausiai taip pat nepavyktų. O konsultacijos metu juk daugiausiai dirbti turi klientas, nes tik jis geriausiai žino savo situaciją, vadinasi ir iš labirinto išeiti gali tik jis. Konsultantui atitenka tik padedėjo vaidmuo. Tad čia svarbu suprasti, kad bendradarviavimas konsultacijos metu yra tarsi kertinis akmuo.

Kaip kolegė jau minėjo, normalu tokiomis aplinkybėmis jausti jaudulį. Tikriausiai prie to nerimo jausmo prisideda ir tai, kad nėra aišku kas vyksta ir kaip vyksta konsultacijos metu. Pamėginau truputį praplėsti viso to vaizdą ir tikiuosi, kad Jūsų motyvacija galiausiai padės Jums atsirasti psichologo kėdėje :)


Sėkmės!
Odeta

atsakytas 2017 Grd 30 Odeta
patvirtintas 2023 Sau 4 Martyna

Labas, 

Ačiū, kad klausi ir domiesi, kur vyrai gali gauti psichologinės pagalbos. Iš tavo laiško suprantu, kad nesi anksčiau lankęsis pas psichologą, tad natūralu, kad gali kilti panašios mintys, kaip "O ką man ten sakyti?". Natūralu, kad gali jausti nerimą, jaudulį, nes nesi turėjęs šios patirties ir mūsų protas gali mums prikurti įvairių baimių. Matau, kad tu esi motyvuotas ieškoti pagalbos, tad norisi tave padrąsinti ieškoti specialisto, kuriuo galėtum pasitikėti ir sukurtį patikimą ryšį, kuriame jaustumeisi saugus leisdamasis tyrinėti savo vidinį pasaulį. 

Mūsų tinklalapyje psichologai atsako anonimiškus laiškus viešai, šiuo metu neteikiame psichologinių konsultacijų paslaugų. Tu gali rasti psichologą sveikatos priežiūros centruose savo mieste arba pasidomėti psichologais, užsiimančiais privačia praktika. Taip pat noriu paminėti vyrų krizių centrus, tokiu atveju tau svarbu būtų susirasti susisiekimo prasme tau patogų miestą. Žemiau pateiksiu kelias nuorodas, kurios galbūt užves ant kelio ir palengvins  paiešką. 

1. Kauno apskrities vyrų krizių centras 

2. Vyrų krizių centras 

3. Utenos apskrities vyrų krizių centras 

4. Marijampolės apskrities vyrų krizių centras 

5. Alytaus apskrities vyrų krizių centras 

Tikiuosi, kad ši informacija padės tau ir įkvėps susirasti patikimą specialistą. 

Sėkmės, 

Šiltai, 

Inga 

atsakytas 2017 Grd 25 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų