"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Viskas prasidėjo,kaip perkėlė mane į 12kl nemėgstu savo klases,bet mokytojai sako jog jei neisiu į mokykla būsiu išmesta,stresas depresija jau link manęs yra,dėl mokslu,iš namų nieko neesu atlikus,bet vis ruošiuosi ir niekaip neprisiruošiu,kaip padaryt kad pradėčiau judėti į priekį trūksta palaikymo!

paklausė 2022 Grd 7 Depresija Anonimas

1 Atsakymas

Labas,

ačiū, kad pasidalinai savo mintimis ir išgyvenimais. Tavo laiškelyje minima sunki emocinė būsena, t.y. depresija, kuri kyla dėl patiriamo streso.  Kaip pati rašai, stresą tau kelia mokykla, nemėgsti savo klasės, iš mokytojų girdi komentarus, jog gali būti išmesta iš mokyklos dėl pamokų nelankymo. Be to, kaip suprantu, niekaip neprisiruoši atlikti namų darbų ir kaip pati tvirtini, tau trūksta motyvacijos veikti, palaikymo.

Motyvacijos veikti, t.y. lankyti mokyklą, ruošti namų darbus gali trūkti dėl įvairių priežasčių. Mini, jog nemėgsti savo klasės. Skatinu apsvarstyti, ar tai ir yra pagrindinė motyvacijos eiti į mokyklą ir ruošti namų darbus trūkumo priežastis.  Galbūt tyrinėdama save ir savo elgesio priežastis (dėl ko nenori eiti į mokyklą ir kt.) atrasi dar kitų motyvų, kurie tau trukdo būti pažangesnei mokinei.

Svarbu atrasti ne tik kas trukdo siekti užsibrėžtų tikslų ar kasdienių užduočių, bet ir kas gali padėti, t.y. motyvuoti artėti link išsikelto tikslo. Mums visiems pasitaiko situacijų, dienų kuomet nenorime, pavyzdžiui, eiti į darbą, atlikti savo pareigų ir vykdyti atsakomybių, tačiau galime sugalvoti, kaip save motyvuosime, jei atliksime tai, kas nepatinka. Ar tai bus skanus maistas po darbo/mokyklos, ar susitikimas vakare su draugais, ar mėgstamas laisvalaikio praleidimas (sportas)? Belieka pasirinkti, kaip save apdovanoti atlikus ne taip mėgstamą darbą.

Svarstau, ar visada mokykloje jautiesi blogai? Galbūt galėtum prisiminti situacijas, kada jauteisi gerai, buvai pasiruošusi pamokoms, gavai gerą pažymį, galbūt mokytojai tave pastebėjo ir pagyrė? O gal su kuriuo nors iš klasiokų maloniai pasikalbėjote? Nesvarbu, kas tai būtų, svarbu, kad tai padėtų save motyvuoti, jaustis saugiau, užtikrinčiau, drąsiau ir patikėti, kad jei labai noriu, tai ir galiu. Galiu pasiruošti pamokoms, galiu gauti pagyrimą iš mokytojų, galiu užmegzti draugystę su klasioke (-u) ir puikiai išlaikyti egzaminus. Tik veikdami ir atlikdami tai, kas mums kelia iššūkių, mes sustiprėjame, įgauname pasitikėjimo savimi bei patiriame daugiau džiaugsmo ir pasitenkinimo.

Kaip rašai, jei trūksta palaikymo ir jo negauni iš artimų žmonių, draugų, visuomet galima kreiptis pagalbos į psichologą arba šiuo psichologinės pagalbos tel nr.: https://jaunimolinija.lt/

Drąsos, pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis bei užsispyrimo!

Martyna

atsakytas 2023 Sau 3 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
574 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų