"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Aš nieko nejaučiu.Nesidžiaugiu,neliūdžiu,nepykstu,nesistebiu.Kartais man sako,kad kalbu ir elgiuosi kaip robotas. Man tai tinka ir patinka. Dabar dėl tam tikrų priežasčių man reikia kuo greičiau išmokti suvaidinti emocijas,žinoti kaip tą daryti ir kada.(Man reikia patarimo kaip SUVAIDINTI emocijas,ne jausti,MAN NEREIKIA paskaitos apie tai,kad kažkada man buvo sunku,todėl atsitvėriau nuo žmonių,o dabar turiu prisiversti jausti.

paklausė 2017 Grd 18 Bendraamžiai/santykiai darbe NiRa

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas
Labas,

Ačiū tau už tavo laišką mums. Tavo laiške aiškiai girdžiu tavo klausimą "Kaip išmokti suvaidinti emocijas jų nejaučiant". Rašai, kad tu nieko nejauti- nesidžiaugi, neliūdi, nepyksti, nesistebi. Sakai, kad kartais aplinkiniai įvardina, kad tu kalbi, elgiesi  kaip robotas, tačiau tu sakai, kad tau tai tinka ir patinka.

Aš aiškiai matau, kad tau svarbu, jog aš išgirsčiau, jog tau nereikia paskaitų apie tai, kad tavo praeities skausmas bei sunkumai yra priežastis tavo atsiribojimo nuo žmonių ir savo jausmų. Aš tai girdžiu ir suprantu, kad tu nesijauti pasiruošęs bei motyvuotas susitikti su tais sunkumais, kurie galėjo prie to prisidėti. Taip pat tu nematai prasmės ir poreikio pripažinti tuos jausmus ir išgyventi juos. Tu manai, kad tavo dabartinis santykis su tavo jausmais tau yra tinkamas.

Vistik panašu, kad emocijų nejautimas ir neišreiškimas tau kažkurioje situacijoje tapo problema ir tu kaip išeitį matai- emocijų suvaidinimą. Suprantu, kad tu nori išspręsti problemą tai būdais, kurie tau mažiausiai skaudūs ir nekviečiantys išeiti iš komforto zonos.

Taigi, pažvelgus į klausimą galima įžvelgti jau pusę atsakymo. Jei nori išmokti suvaidinti emocijas reikia eiti ten, kur moko vaidinti. Galime mėgdžioti filmų scenas, veikėjo išgyvenamas emocijas, lankyti teatro užsiėmimus ir mokytis vaidinti. Siekiant nejausti jausmo, lieka tik išorinis pamėgdžiojimas kūno kalbos, balso tono. Tai galima daryti dirbtinai, paviršutiniškai ir tai būtų panašu, kaip iš vadovėlio iškalti elgesio šablonai tam tikrose situacijose, kurios imituotų, kad tu pyksti, ar liūdi, ar nustebai. Taigi, tu gali stebėdamas ir analizuodamas aplinkinių žmonių elgesį išmokti, kaip žmonės elgiasi, kaip išreiškia emocijas ir kokiose aplinkybėse. Tačiau man šis kelias jaučiamas, kaip vienišiaus kelias. Jaučiu, kad ir dabar tavo gyvenime vienišumo yra nemažai.

Taip pat noriu paminėti, kad norint suvaidinti emocijas svarbu pažinti jas, o tai reiškia jausti. Tik tada, kai tu pažįsti įrankį tada gali juo naudotis pvz. aktoriai. Jie ypatingai gerai turi įsijausti į emociją, netgi jeigu ji turi būti sukuriama šią akimriką jie ją išgyvena dar kartą, tą emociją jie ištraukia iš savo vidinės įrankių kraitės. Tad turiu perspėti, kad bandydamas suvaidinti emocijas pasitelkiant tik išorines formas (mimikas, žodžius, gestus) turi didelę riziką, kad tavimi žmonės nepatikės, nes tai paprasčiausiai nebus tikra.

Pabaigai, noriu pasakyti, kad aš esu su tavimi tavo pasiprešinime jausti emocijas, tam tikroje apatijoje aplinkiniam pasauliui, tu turi teisę ten būti. Ir kai tu pasidalinai tuo su mumis aš irgi galėjau ten šiek tiek pabūti ten, kur tau yra saugu. Norisi, tau priminti, kad jei pradės kilti mažos abejonės, ar pradės netenkinti dabartinis tavo santykis su jausmais tu nesi vienas tame ir kvalifikuotas specialistas tavo tempu mažais žingsneliais galėtų eiti ten kur tu norėsi eiti.

Noriu tau parekomenduoti pažiūrėti filmą "The Giver"- "Siuntėjas", kuris galbūt tau būtų naudingas.

Šiltai,

Inga
atsakytas 2017 Grd 18 Inga
patvirtintas 2017 Grd 18 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų